Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg ennyire elterjedt már...

Tényleg ennyire elterjedt már nálunk is hogy a lakásban tartott cicának kioperálják a karmait?

Figyelt kérdés
Állítólag nem nő vissza , és a lakásban nem tud így tönkretenni semmit. Azért nekem ijesztő egy kicsit
2009. júl. 17. 10:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Illegális, ez ugyanis amputáció. A legutolsó ujjpercét amputálják a macskának, amelyiken a körömház van. (Úgy mintha a te utolsó ujjpercedet vágnák le a körömággyal együtt). A macska nem tud menekülni, nem tud fáramászni, ha kikerül a szabadba elpusztul. A gyógyulás sem egyszerű.

Ez Európában tilos. Az, hogy esetleg van olyan lelkiismeretlen állatorvos aki megcsinálja, lelke rajta, egyszer valaki majdcsak feljelenti.

2009. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Máté98 ***** válasza:
71%
Nem tudom, miért akartad ezt tenni, ha meg nem akartad, akkor szerintem inkább felejtsd el, minthogy túl sokat fontolgasd, de én a helyedben abban a minutumban elfelejtettem volna, ahogy rágondoltam! Ez olyan lenne neki, mintha vennél egy nyulat, és levágnád a fülét, mert nem illik az összképbe. És nyilván, mostmár tudod, hogy illegális, hát nem azért az, mert a macskád örülni fog neki. És azért az elsőről vágják le, mert azt használja legtöbbször. Szörnyű!!
2009. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Máté98 ***** válasza:
100%
Én ezt abban a minutumban elfelejtettem volna, ahogy rágondoltam! Miért akarod vele ezt tenni? És ha nem, akkor minek taglaljuk? A Wikipédián ott van. Hallottad a tanácsainkat, ha nem akarod megtenni, felejtsd is szerintem el, nehogy a végén ráerőltesd magad. Ez olyan, mintha egy nyúlnak levágnád a füleit, mert nem illenek az összképbe. Mocskos dolog, csak a beképzeltek engedik meg maguknak.Én a cica nevében kérlek: NE TEDD EZT MEG!
2009. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Máté98 ***** válasza:
hopp 2szer írtam:s xD
2009. júl. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem tervezek ilyet tenni, csak érdeklődtem mi van ezzel a dologgal mivel hallottam hogy van ilyen. 3 macskám van, abból kettő több mint 10 éve, de rajtuk kivül már jó páron segítettem és átmenetileg befogadtam. A régi lakásunkat teljesen szétszedték, a tapétát, függönyt, bútorokat, ülögarniturát...pedig volt kaparófa meg minden egyéb. Akkor még nem érdekelt mert a szüleimmel laktam, de mostanra igenis elfogadhatatlan hogy az új lakást és a berendezés amiért még jó pár évig fizetem a banki kölcsönt, tönkretegyék, leamortizálják. Pont ezért nem is tartom öket benn már, hanem kinnt vannak. Azért jó lenne egy megoldás hogy ne kelljen választani hogy ciciád legyen vagy normális otthonod...
2009. júl. 18. 10:49
 16/17 Máté98 ***** válasza:
A kettőt egyszerre is meg lehet oldani-_-
2009. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Máté98 ***** válasza:
Ha valamit kapar, fogd meg a grabancánál, és vidd a kaparófához! (ezelőtt mondj neki dorgáló hangsúllyal olyasmit, hogy nem, vagy mit csinálsz) és aztán megszokja, ha ezeket mondogatod neki, a hangsúly miatt tökéletesen hallgatni fog rá. De ha veszélyben érzed a berendezést, akkor amíg nincs senki otthon, zárjátok ki azokból a szobákból, amelyikben pl. függöny, vagy ilyesmi van. A lógó dolgokba, madzagokba, kábelekbe bele fog kötni, de le lehet róla szoktatni. A lényeg, hogy kedvesen, de határozottan. Ha pedig dagaszt(a szőnyegbe mélyeszti karmait, vagy valami más szövetbe, és ki-be húzza) vagy a bútorokon élesíti a karmát, akkor vágjátok le neki egy KIS darabon. Ha túl mélyre vágsz, akkor megsérted az idegeket, amik a körmén belül találhatók, és az neki hetekig fájhat. Ha erre rászoktok, már a kaparófa sem szükséges. De ez tőled függ. Szóval rászólsz szépen, de határozottan, nem pofozod, nem hülyéskedsz, és ha ez nem megy, akkor jöhet az erélyesebb módszer. Ne engedd, hogy átvegye feletted az irányítást!
2009. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!