Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon koszos a kiscica füle...

Nagyon koszos a kiscica füle belül, mivel és hogyan takarítsam ki?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 22:23
1 2
 11/15 borcsi02 ***** válasza:

A kiscicáknál sokszor megfigyelhető ilyesmi,akkor is,ha még picik és egyáltalán nem voltak még kint,ahol bepiszkolódhatott a fülük,pl homokkal. Ez szerintem is fülrüh lehet,és a kosznak látszó mocsok az atkák végterméke. Állatorvos tudja megfelelően kezelni,hosszú fülpucolóval kitisztítja a füleket és beolajozza,de ezt tényleg csakis hozzáértő csinálja,mert nagyon mélyre kell benyúlnia és ezt otthon nem szabad kockáztatni,pláne,hogy az ember által használt fültisztító nem is elég hosszú ehhez.

A mi cicáinknak is doki csinálta,csak néztem,milyen mélyre bedugja a tisztítót és rengeteg 'koszt' szedett ki belőle.Én semmiképpen nem mertem volna ugyanezt személyesen megkísérelni,nehogy baja legyen a cicának,nem szabad csak úgy a fülükbe nyúlkálni. A dokinál kapnak valami cseppet is,és ezt az eljárást az első alkalom után kb 2-3 héttel is meg kell ismételni,hogy végleg eltűnjön.Egyébként itt nem csak a fül koszossága a lényeg,hanem hogy a fülrüh a cicának eléggé viszket és kellemetlen érzés,ráadásul szegény még megvakarni sem tudja belül,na meg kezelés nélkül tovább burjánzik a fülében.

Ne halogasd,ez nem egy drága dolog!

2012. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
7.-nek: miután azt írtam, "nagy valószínűséggel", próbáld értelmezni a kifejezést.....
2012. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy fülrüh, ha az akkor biztos vakarja is. Irány az állatorvos!
2012. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
nem vakarja !
2012. júl. 31. 21:19
 15/15 borcsi02 ***** válasza:

Nem biztos,hogy állandóan vakarja,de attól még lehet az. A mieink egyáltalán nem vakaróztak,de ez persze nem jelenti azt,hogy nem volt kellemetlen nekik.

Itt úgysem fog kiderülni,hogy mi is ez voltaképpen,úgyhogy egyetlen megoldás,hogy irány az orvos!

2012. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!