Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a macskával?

Mi legyen a macskával?

Figyelt kérdés

Épp most tudtam meg, hogy holnap el kell mennünk itthonról 2,5 napra, tehát 3. nap már jönnénk haza, csak van egy 9. hétben lévő terhes macskánk akivel nem tudjuk, hogy mi legyen mivel bármelyik percben el indulhat a szülés. A cica eddig már ellett 2x, de akkor mindig időben betudtuk csukni a garázsba. Van kamránk is, de oda nem hiszem, hogy megellene mert oda a kandúrok simán betudnak majd menni. Városban lakunk és a közeli szomszédokba nincsenek olyan helyek szerintem ahova megellene mert csukott garázsok, kamrák stb...

Bezárni meg csak nem zárhatom be 2,5 napra.

Valami tipp? Esetleg aki volt már ilyen helyzetben az mit csinált?



2012. aug. 1. 12:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
az lenne a jó ha ma megszülne mer utána 4-5 napig ki se szokott jönni az udvarra
2012. aug. 1. 12:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért nem zárhatod be a lakásba? Alomtálca, kaja, víz.

Egyébként meg ha nem világrengető dolog, én nem hagynám magára 2,5 napra a macskám. Főleg akkor nem, ha bármelyik percben megszülhet. Bármikor kellhet a segítség vagy neki, vagy a piciknek.

2012. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem a lakásba gondoltam bezárni hanem a garázsba, de lehet a végén be lesz mert úgyis egész nap csak fekszik meg alszik.

Balatonra megyünk, de semmi kedvem.... a családból egyedül a húgomnak meg a mamámnak van kedve menni, nekünk meg muszáj..... és a mamám nem macska bolond szóval ő csak annyit mondott hogy " nem kell avval ott lenni, keres magának helyet és megtud az szülni egyedül is... "

2012. aug. 1. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Harcold ki,hogy te otthon maradsz.Soha nem tudhatod,hgy kell e segítség a szülésnél.

A héten meg amúgy is kánikula lesz így garázsba nem zárnám.Lakásba igen,de soha nem hagynám magára a 9 hetes vemhes mindenórás macskát.

2012. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértel RD05-tel (amúgy már nem első alkalommal). A cicamamának kell étel és víz, ami 3 nap alatt megposhad. A szülés után 1-2 nem megy ki a dobozból, vagy ha mégis, akkor is csak ritkán, ezért nem célszerű száraztápot kitenni neki, mert nem fog eleget inni rá, abból meg baj lehet.


Ha amúgy sincs kedved menni, akkor állj a sarkadra, és mondd meg, hogy a cica és a születendő kicsik érdekében nem vagy hajlandó elmenni.

2012. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Étel meg víz lesz neki, apa jön minden este és ad neki enni meg kicseréli a vizet.
2012. aug. 1. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy érzem te menni akarsz :) Ha apa maradhat akkor te is.Fontosabb 2 nap balaton mint pár élet? De a te döntésed én csak a cica érdekeit nézem.
2012. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden este enni adni nem elég, mert a száraztáp ilyenkor nem az igazi, a konzervtáp meg kiszárad, és akkor még veszélyes is lehet a cicára. Aztán meg ha ritkán is, de előfordul, hogy egy kiscica megakad a szülőcsatornában, és akkor orvosi segítség kell, vagy legalábbis valaki, aki ki tudja húzni belőle a kiscicát (azért az orvos jobb).


Én biztos a cicamama és a kicsik életét fontosabbnak tartanám, mint két napot a Balatonon.

2012. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Apa azért marad mert elváltak és nem velünk él, szóval már 5 éves korom óta nem szokott velünk jönni....


Miért száradna ki a konzerv? Van még +2 macskánk is és általában 3 -an megesznek egy konzervet , de ha nem is eszik meg akkor az ki lesz dobva. Meg mindig megszokta várni míg megeszik a kaját. Száraz kaja meg nem lesz nekik.


Hiába könyörgök a válasz ugyan az , de tényleg nincs kedvem menni.... unalom az egész...

2012. aug. 1. 15:07
 10/11 borcsi02 ***** válasza:

Esetleg megkérhetnétek egy családi jó barátot,akiben anyukád is megbízik,például egy rokonát,vagy egy barátnőjét,hogy felügyeljen a cicára.Persze ha van kedve és ideje is.

Tényleg nem egy jó ötlet egyedül hagyni.Szerintem anyukád sem szeretné,ha arra érnétek haza,hogy több napos halott kismacskákat és/vagy anyacicát találtok a lakásban.Ezzel talán érvelhetnél.Ha nem gondolkozik el ezen egy kicsit sem,és azon sem,hogy megfelelő étel nélkül ott hagyni egy mindenórás macskát,hát...

2012. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!