Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen ezzel a macskával?

Mi legyen ezzel a macskával?

Figyelt kérdés

Még a télen ideszokott hozzánk egy cica. Megsajnáltuk, elkezdtük etetni, nyilván itt is maradt. Borzasztó közvetlen és bújós, bár nem vagyok nagy macskapárti, nem is simogatom, de az egy éves fiamhoz egyfolytában dörgölőzne, simogattatná magát, és én rosszul vagyok, ha arra gondolok, hogy miket szedhet össze tőle. Nyilván nem engedem neki megfogni, még meg is tudom ezt akadályozni, de lassan már önállóbb lesz a gyerek is, nem tudom majd mindig elhozni tőle.

Kérdésem lenne, hogy mit szoktak csinálni a macskákkal, hogy gyerekbiztosak legyenek? Oltás, féregtelenítés, bolhátlanítás, stb. ilyenekre gondolok. Hiába visszük el, visszajön. Meg az állatokat úgysem tilthatom el örökké a gyerektől. Egyébként imádná is, már kiabál, ha meglátja az ablakból a cicát.

Csak nagyon félek, mert az elmúlt időszakban két olyan esetet is hallottam, hogy macskaürülék által fertőzött homok miatt vakult meg két kislány.


2012. márc. 27. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyétek el a cicát állatorvoshoz, ő megmondja, mi a teendő. Bolhanyakörvet tegyetek rá, a többit az állatorvos intézi (féregtelenítés, oltás, esetleg ivartalanítás). Én fontosnak tartom, hogy legyen a gyerekeknek háziállata, felelősségre tanítja őket, és sok örömet tud okozni. Macskaürülék egyébként más macskától is kerülhet a homokba, de csökkentheted a fertőzésveszélyt, ha állatorvos kezeli.
2012. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amiket írtál:oltás, féregtelenítés, bolhátlanítás tökéletes.

Én nem mondom, hogy nem veszélyforrás a macska meg a macskaürülék (amihez elvileg nem kerül közel a gyerek egyébként), de rengeteg más, ezzel azonos vagy nagyobb potenciális veszélyforrás van, amik kárt tehetnek egy gyerekben (csak nem feltétlenül van tele velük a tv/újság). Amit írtál, hogy nem tilthatod el örökké, szerintem a lehető legegészségesebb hozzáállás. Ha megteszed a szükséges óvintézkedéseket (amiket írtál is), akkor elvileg minden rendben kell legyen. Engem anno azon kapott anyám, hogy a macska farkát nyalogattam másfél évesen (ez 30 évvel ezelőtt történt, és akkor még nem a toxoplazmózis volt az aktuális para, hanem az, hogy a gyerek megfullad az állatszőrtől) :D .

2012. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A homokozós dolgot úgy kívánom megoldani, hogy fedeles homokozót veszünk neki, és ha nincs benne, akkor rátesszük a tetejét. Nálunk nincs játszótér, de azt hiszem ezek után nem is fogom beleengedni, ha lesz is, vagy olyan helyre megyünk, ahol van.
2012. márc. 27. 13:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Az állatokkal kapcsolatban én is úgy gondolom, hogy sok jóra nevelik a gyereket. Bár nekem nem volt háziállatom, de most van egy kinti kutyánk, és őt is imádom. Azt szeretném, hogy a gyerekem is érezze a felelősséget majd, amit egy kutya/macska/akármi tartása jelent.
2012. márc. 27. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan nyakra csöppentős készítményt a cicának és a kutyának is, ami minden élősködőt visz, kívül-belül. Tehét még a féreghajtó is benne van. Nem olcsó, de szuper készítmény, nekünk is az állatorvos ajánlotta, így nem kell azzal sem kínlódnom, hogy lenyomjam a torkukon a féreghajtót.

Ne félj, ha rendben tartjátok a cicát, semmit nem fog elkapni tőle a kisfiad.

2012. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elviszitek a cicát az állatorvoshoz, ő tudja mit kell kezdeni vele. :)

Gyerekkoromban 3 macskánk volt, volt homokozóm is. Ez nem mindig volt letakarva, mégsem lett semmi bajom. A fedeles homokozó jó ötlet, vagy ha nagyobbat szeretnétek, vesztek takaró fóliát, és azzal takarjátok a homokot.

2012. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!