Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti szoktátok várni hogy...

Lilith1994 kérdése:

Ti szoktátok várni hogy kismacska szülessen?

Figyelt kérdés

én nagyon várom, valószínűleg vemhes a cicánk.


Vannak rá utaló jelek.Pl.: fáradékony, sokkal kedvesebb velünk mint eddig( folyton bújik)

2 hete párosodott és sokat eszik, nem nagyon jár ki az udvarra, és már most nagyobb a pocija.


Ez lesz az első ellése. A macskánk 1 év egy hónapos szóval remélem nem lesznek alulfejlettek a kiscicák.



2012. aug. 6. 00:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
én is szoktam várni, a macskáknál nem lesz baj, nekem a macskám 5-6 hónaposan már vemhes volt, fogd meg a pocakját a macskának és ha kemény burok szerű akkor pocakos, :)jó tanács, ha megszületnek a picik nem szabad fogdozni, akármennyire szeret téged az anya macska, elhagyja a kölykeit ha más szagot kap a testük, nálunk már nem egyszer volt rá példa
2012. aug. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

tudom, egyszer már volt nőstény cicám, és sajnos megtanultam, hogy nem szabad... azt a cicát én neveltem fel mármint amiket el hagyta szerencsére a kicsi túl élte... Az anya cica még mindig él csak most apukámnál van mert elköltöztem , és tudom hogy a macskák nehezen szokják meg az új helyet mivel már 8 éves. 3 éve nincsenek már kis cicái. Az anya macska kicsije sajnos elpusztult mikor fél éves lett mert volt nálunk egy nyest és elkapta. Nagyon meg sirattam szegényt.


Egyébként nem minden macska hagyja el a kölykét mikor mamám cicája ellet akkor nagyon sok cica született és segítettek mamámék a kiscicák gondozásában, és az anya cica tényleg nem utasította el a kicsit/ kicsiket :) de persze a kivétel erősíti a szabályt :)

2012. aug. 6. 00:30
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam. :/

Tudom, ez olyan kegyetlennek hangzik, de van rá okom is: ivartalanítottuk eddig mindegyik macskánkat. Ha lány volt, ha fiú - mindegyiket: inkább ivartalanítás, már rögtön 6 hónapos korukban.

Imádom a babákat, kölyökmacskákat, még egy szülésnél is szívesen bábáskodnék (már ha a mamacica megengedné); de inkább nem szaporítok, meg őnekik sem lesz abból bajuk, hogy évente kétszer vemhesek, szülnek. És a kandúrok sem csinálnak babákat sehová, amik rossz sorsra jutnának.


Ja, amúgy jó eséllyel vemhes.

Mostanában kánikula van, legyen mindig hűvös, tiszta vize, és érdemes vennetek olyan macskaeledelt, amit macskamamáknak gyártanak. Táplálóbb, mint ez a mindenféle összevissza kaja.

2012. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Most száraz kaját vizezett tejet és húst kap :)


Én nem szeretném ivartalanítani. Van is rá magyarázatom. Mamám macskája a fiú ivartalanítva lett de olyan módon elhízott szegényem, nem akart játszani sem futkározni. 16 évesen halt meg szegény cica 16 kilóval vagy 15 el.


Egyébként egész eddig meg akadályoztuk hogy kis cicák szülessenek. 7 hónapos kora óta tüzel. Egyik reggel arra ébredtünk, hogy a macskánk éppen párosodik egy másikkal a szomszéd cicájával, hát ez van,de a kicsiket nagyon várom.

2012. aug. 6. 01:06
 5/23 anonim ***** válasza:

"Mamám macskája a fiú ivartalanítva lett de olyan módon elhízott szegényem, nem akart játszani sem futkározni."

Az étrendtől nagyon sok minden függ. Ez is. (És a mozgáslehetőségről.)

3 ivartalanított kandúrom volt eddig, egyik sem hízott meg. Ha minőségi ennivalót adsz neki, annyit, amennyi az előírt (konzultálsz egy dokival/tenyésztővel, aki ért hozzá) és nem sajnálod meg "pár falatkára", akkor nincs elhízás. Nem azért mondom, mi is próbáltuk annak idején az olcsóbb tápokat meg házikosztot, és megszántuk őket, amikor egy kiadós vacsora után még nyivákoltak, a semmiért és még odaöntöttünk egy picit. De jobbféle kajából nem kell sok, az a "picike adag" is bőven elég tápanyagot tartalmaz.

Tejtől egyébként f0snak a macskák, tudod. ;) Így nyáron abszolút nem ajánlom. Még vizezve sem, mert eleve többet kell innia, de ha híg a széklete a tejtől, az vízveszteség.


Azért remélem, minden rendben lesz.

2012. aug. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Én nagyon vártam hogy kismacskáink szülessenek hiszen ez volt a macskámnak az első és ő is egykorú lehet a te macskáddal.Nekünk még május 16.-án szült a macskánk.3 gyönyörű szép kismacskánk lett azóta már lassan 12 hetesek lesznek(most szerdán)és már az új gazdájuknál is van mindegyik.És ne aggódj nem lesznek alulfejlettek a kicsik.Sok sikert és gratulálok a születendő kismacskákhoz.
2012. aug. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás hízékonyabbá teheti az állatot, de normálisan tartott macska CSAK a műtéttől nem hízik el. A zabáltatástól hízik el.


És vannak már gazdijelöltjeid? Csak mert hihetetlen gyorsan itt lesz az az idő, amikor nem tudsz mit kezdeni a kicsikkel.

2012. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Biztos aranyosak a kiscicák :) biztosan jó gazdit találtatok nekik :) igazság szerint én szívesen megtartanám az összeset. Hogyha nálunk is csak pár darab cica lesz akkor lehet megtartom az összeset ha több akkor adok barátaimnak ,mert szeretnének cicát, vagy a mámnak mert ugye meghalt az előző cicája.


A tejtől nem fosik a cicám, még nem nagyon volt tőle hasmenése. Lehet hogy azért mert gyakran kap tejet.

2012. aug. 6. 10:28
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, de ha megtartod őket, akkor könyörgök, legalább utána ivartalanítsd a bandát! Különben össze-vissza fognak szaporodni! Megáll az eszem, hogy még mindig el kell ezt magyarázni...
2012. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj de 1. max 2 macskát tartunk meg( haveroknak és közeli ismerősöknek adunk) 2. neked hogy tetszene ha téged ivartalanítanának? 3. nincs kedvünk Garfildokat tartani az ivartalanítás után mivel az egészséges életmód nem a macskakajákon múlik, hanem a sok mozgáson és ha nem tudnátok minden egyes ivartalan macska minimum 10 kilót nyom. Egy normális gazda aki törődik a macskájával és nem csak magával az nem vagdaltatja össze szerencsétlen állatot. Főleg hogy nőstényről van szó így a gyógyulási idő hosszabb és a mi macskánk nem bírna feküdni majd nem egy hónapot, mert igen csak mozgás igényes. A boldog macska egyben van és nem darabokban.
2012. aug. 6. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!