Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha megfürdetem 2 éves cicámat...

Ha megfürdetem 2 éves cicámat akkor a bolha kijön belőle?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos. és tele leszel karmolással... inkább szórd be valami bolha elleni porral, vagy spray-vel, és vegyél neki bolha elleni cseppet amit a nyakára kell tenni, és azt hiszem 3 hónapig védi őt.
2009. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Valamint a peték ugyanúgy kikelnek továbbra is. Használj spot-ont.
2009. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos.

Ha kint marad akár egy kis testrésze is, odamenekül a bolhák egy része és a fürdetés nem ért semmit.

Ehez teljesen víz alá kéne nyomni a cicát és nem 1-2 másodpercig. viszont ez kegyetlen, tekintve, hogy nem humánus módszer a macskával szemben bolhaírtásra, a gyakorlatlan ember meg is fullaszthatja a macskát és amúgy gondolj bele, kb olyan, mintha egy víziszonyos emberrel csinálnák ugyanezt!

Inkább Frontline spray vagy spot-on csepp. Még a bolhanyakörv is jobb.

2009. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fürdesd meg bolhairtó samponnal, ha kell többször (nem lehetetlen cicust fürdetni). Utána töröld át jó, de ügyelj a törölköző és a kád fertőtlenítésére utána. Vegyél neki bolhanyakörvet, amit a megfelelő időközönként cserélj le (fél év talán, de rajta van a csomagoláson). Bolhairtó port is alkalmazhatsz.
2009. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A macska fürdetése a harcművészet egy speciális formája.

Ha megpróbálod megfürdetni, akkor azt csakis páncél öltözékben tedd. Készülj fel arra hogy széjjel fog karmolni téged. Persze akkor nem hogy ha már pici kora óta fürdetve van.

Jobban jársz h ha veszel neki egy bolhairtó nyakörvet.

2009. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem annyira bolhás, és nem is ezért akarom fürdetni, hanem mert fehér cica és naívan azt gondolom hogy nyár van..De azért mindenkinek nagyon hálás vagyok a válaszokért, megfogadom tanácsaitokat!!
2009. júl. 20. 09:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Na megfürdettem..és nagyon jól viselte!! Nem is ficánkolt meg semmi. Anya olyan sampont vett, amire az van ráírva: Bolhaírtó macska sampon!! Remélem jobb lesz a helyzet!!
2009. júl. 20. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is fürdettem már a kiscicát..borzalmasan koszos volt..meg bolhás..ott szedegettem ki belőle őket xD..de nem egyszóval: nem jönnek ki,ha megfürdeted..a kutyám is bolhás..2x befújod a gerincén bolhaírtó spray-el,és kijönnek belőle..elméletileg..kutyámat is be kéne már fújni :/
2009. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!