Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adhatnék macskámnak, hogy...

Mit adhatnék macskámnak, hogy ne hányjon?

Figyelt kérdés
Az utóbbi évben elég sokszor hányt, panelcica, konzervet és száraztápot eszik, néha húst. Van valami, ami rendbe teszi gyomrát? Vagy egyáltalán mért hány? Oké, héna kijönnek a szörcsomók, de amikor a kaját hányja vissza? Nagyon fontos, mert anyámnak hócipője tele van, és azzal fenyeget, hogy elaltatja. :(
2009. júl. 21. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

A macska sokkal többet meg tud enni, mint amennyi belefér, különösen igar ez a száraz kajára. Abból annyit eszik, hogy tele legyen a gyomra, iszik rá - a kaja megdagad és már nem fér el benne. Csak kevés szárazat adjál (a tányérjában ne legyen mindig) neki és mindig kapjon eleget inni hozzá. Inkább konzervet egyen, attól nem hány annyit.

Egyébként se jó, ha a cicia túl sokat kap enni, mert elhizik és beteg lesz töle. Persze azért ne éheztesd - egy felnött cicának napi egy konzerv elég a kb. 10 cm magasból - ennek egy részét lehet kicserélni szárazra. Arra viszont figyelni kell, hogy az ha vizet kap, a 3 - 5 szörösére megnö. (Ki tudod próbálni, egy keveset áztass le egy fél órára és meglátod, mennyi vizet felvesz.)

2009. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
próbálj kaját váltani!etess változatos márkákkal!ne mindig ugyan azokkal.lehet nem birja a gyomra.Én vettem egyszer konzervet.hányt.megnéztem az összetevőit tele volt szinezékekkel,tartositokkal,E betüsekkel!ezt én is kihánynám!amugy vannak tápok amiknek van kifejezetten lakásban tartott cicáknak változatuk.Amiota azt is adok az enyémek alig hánynak néha szörlabdát.de van szöroldo paszta is ami kifejezetten arra van,hogy ne hányjon a cica.próbáld ki ezeket
2009. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég mult el a hideg idő! ilyenkor kimehetnek nyugodtan a szabadba a macskák! A hideg időben bent mosdanak és a sok szőr amit a szájukba vettek nagy részét lenyeli és nem üríti ki magát amikor "WC"-re megy! és igy hogy meleg van eszi a füvet hogy hánnyon igy kiüríti a szört amit lenyel és nem dobott ki ez eltart 1-2 vagy akár több hétig is! Ne aggódj nem lesz baja! Remélem igazam van hogy nem valami más belső szervi baja van!
2009. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ijesztgetni akarlak, de egy ismerősöm cicája is gyakran hányt, látszólag ok nélkül, és később kiderült hogy cukorbeteg. Reméljük, nem ilyesmiről van szó, de én biztos hogy elvinném orvoshoz egy alaposabb kivizsgálásra.
2009. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor az én cicám többször hányt, akkor az állatorvos diétára fogta, kefírt kellett ennie, főtt tojást és főtt csirkehúst. Egy pár nap alatt rendbe jött, de azért tavasszal tényleg előfordul, hogy kihányja a kaját. Főleg mert habzsol, nem tud mértéket tartani :) Ilyenkor ott vagyok vele a kajálásnál, és nem engedem, hogy nagyon gyorsan egyen.

2009. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az jutott eszembe, hogy nincs a lakásban olyan szobanövény, ami hánytat? mert nekünk van egy ilyenünk és néha amikor belelegel a cicám, utána hány egyet.
2009. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
dede, szokott olyan lenni, szóval van amikor növényt hány, van amikor ilyen fehér átlátszó nyálkás (gondolom szőr, anynira nem elemzem) de most a kaja jött ki szinte egybe, szóval sztem is túl ette magát. nagyon köszi a sok segítséget:)
2009. júl. 22. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szobanövényektől tartsd távol a cicát, akár bele is halhat a mérgezésbe!
2009. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem az egyik macskám a tejtől hány! nem tudom miért ugyhogy nem is adok neki!!
2009. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!