Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hím macskákat lakásból kertes...

Hím macskákat lakásból kertes házba? (bővebben)

Figyelt kérdés

Szóval,van két macskám,az egyik 6 a másik 3 éves.Születésük óta lakásban laknak.Most fogunk kertesbe költözni és félek,hogy mi lesz velük.Nem fognak elszökni? Haza fognak találni?Otthon lesznek vagy máshova is elmennek majd? Nagyobb az esélye,hogy bajuk essen?Kell vmi speciális oltás?Bolhanyakörv elég biztonságos?

Köszönöm előre is.



2012. aug. 13. 11:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
eddig 4 macskám volt nem bentlakásos. 2-vel autó végzett, a másik kettőt megmérgezték. az utolsó épp ma reggel feküdt az úttesten. 3 cicám bentlakásos...igen....kintlakásos cica nem él sokáig.
2012. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
a többi veszély amit nem írtam le: kutyák, állatgyűlölők, macskagyűlölők, telkeken levő csapdák, vidravasak, valamint a többi macskával való párharc során sérüléseket szenved, mellyel a legtöbb korosabb hím bizony elkapja a macskaAIDS-et, amely éppúgy, mint a humán változata halálos.
2012. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
mindkét cica ivartalanított.
2012. aug. 13. 12:15
 4/25 A kérdező kommentje:
és valahogy megoldható,hogy ne menjenek ki? figyelni kell rájuk nagyon és ennyi??
2012. aug. 13. 12:17
 5/25 anonim ***** válasza:

Nálunk a szokásos: elüti egy autó, kútba esik, kutya tépi szét, eltűnik (sose derült ki hova tűnt), más macskákkal verekedés után beteg lesz és belehal, megmérgezik, volt olyan is hogy a szomszéd kilőtte légpuskával a szemét. Pedig nekik is volt macskájuk. Sokan nem viselik el másét. Márpedig a macska át fog menni még a szomszéd utcába is néha.

Én is kertesben lakok, de a macskámat bent tartom már. Néha kimegyünk a kertbe, de ha én bemegyek őt is beviszem. Sok macskám volt, a kijárósak közül egyik sem élt tovább 6 évnél. Mostmár jobban vigyázok.

2012. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

első 2 választ írtam.

én is kertesben élek, de a cicák bent vannak, túl sok sírt ástam ki már...értelmetlenül. imádom az állataim, és gyerekemként szeretem őket. a szívem szakad meg értük. a gyerekek "így hívom a macskáim szeretetből" bent élnek, néha amikor szólnak, hogy ki akarnak menni, akkor rájukrakom a cicapórázt, és úgy játszunk kint az udvaron. maguktól sosem mehetnek ki, de nem is igényli..megszokás kérdése ugyanis. amúgy meg ha ideig így csinálsz, tehát pórázzal viszed ki az udvarodra/telkedre, akkor az a terület lesz neki a biztonságos. van amikor egyik-egyik ajtónyitáskor kiszalad, de egészen pontosan csak addig fut, amig a pórázzal szoktunk menni, és ott mintha lenne egy láthatatlan fal. ott megtorpan, és visszafut a lakásba. sajnos az emberi gonoszság határtalan. a macskákat semmibe se nézik, sokan inkább a gázra is rálépnek, mikor úton van a macska. nekem egyiket úgy csapta el az ürge, hogy kint kapáltuk az előkertet, a cica a bejárón ült. az ürge lassított, elrántotta a kormányt, hogy elérje a mcskát az autó eleje...és így csapta el. én mondjuk azonnal utánamentem autóval, és ahol megállt ott énis. úgy agyonvertem, hogy nem bírt felkelni a földről, leköpködtem, rugdostam. ha szereted az állatod, nem engeded ki egyedül. páromnak reggel óta sírógörcse van a cica miatt.

2012. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

régen volt ez a cicapóráz : [link]


de nem vált be,majd 1 óra volt,míg beleraktuk és 2 perc után kijött belőle.ha nyakörvet rakok rá és [link] ilyen pórázzal viszem,az is jó?

2012. aug. 13. 12:36
 8/25 anonim ***** válasza:
a csak nyakra való azért nem jó, mert nem tudod úgy vezetni, mint egy kutyát. fennáll a veszélye annak, hogy megfullad az állat, vagy súlyosan megsérül. mindenképpen hám kell, ha egyedül nem megy, akkor eleinte legyen 2 emberes munka. ha ezzel kiviszitek, akkor idő után reflex lesz neki, hogy ha meglátja a hámot, elönti a boldogság, hogy megyünk ki.
2012. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 borcsi02 ***** válasza:

Nem próbáltok meg egy cicabiztos kerítést összehozni? Hasonló,mint az állatkertekben,viszonylag magas(min.2,5 m),a teteje bizonyos szögben befelé dől,hogy ne tudjanak semmiképp kikapaszkodni rajta.Nekem is ezt tanácsolták,és most már én is mindig ezt ajánlom,ha valaki itt arról kérdez,amiről most te is,mert mi is annyiféle megoldást kipróbáltunk már,miután elütötték az egyik cicámat,akit nagyon megsirattunk.Volt ezek közt 'láthatatlan' macskakerítés,meg pórázon/hámon való kínlódás,előbbi nekünk nem vált be,és drága is,így visszaküldtük,de előtte elég sok jót mondtak róla,szóval van,akinél működik állítólag.

Most ennek a felszerelésnek az árát várom vissza,és abból átalakítom ilyenre a kerítést,tényleg nincs már más megoldás.

Sajnos nem alapozhatsz arra,hogy majd vigyáznak magukra a cicáid,és megtanulják,hol a határ,ameddig mehetnek,mert minden cica más,és úgy gondolom,minél tapasztalatlanabb egy cica,például mert évekig lakásban élt előtte,annál kis bolondabb,nem érzi a veszélyt,vigyázni sem tud annyira magára.A mienknek is ez lett a veszte szegénykémnek!:(

Egyelőre annyit tehetsz,hogy te is kint vagy velük,ha kimennek,figyelsz rájuk,aztán beviszed őket,ha kijátszották magukat.De gondolom,erre talán neked sincs minden nap időd. Én akkor fogom biztonságban tudni a cicáimat,ha tudom,olyan a kerítésem,amin át nem tud megszökni,plusz amin más cicák sem tudnak bejönni.


69 %-os válaszoló,nagyon sajnálom a cicáidat,az összeset!:(

2012. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. aug. 13. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!