Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan barátkoztassam meg a...

Hogyan barátkoztassam meg a kutyám és a cicám egymással?

Figyelt kérdés

Tegnap jött egy új lakó hozzánk,egy 3 hónapos kiscica. Kinti cica,mert anya nem tűri meg a házban.. Van egy kutyám is,5-6 éves,tacskó. Az lenne a kérdésem,hogy hogyan szoktassam őket össze, mert nem szeretném,hogy a kutya elkergesse a macskát,vagy valami rosszabbat csináljon vele.:S Pár hónapja voltak nálunk macskák egy ideig,nem házi cicák voltak,hanem valami nagy szőrű állatok.. Perzsa cicák talán.. de ők kb. akkorák voltak, mint a kutya és megvédték magukat,odacsaptak a kutya orrára,ha kellett,nem féltek tőle és a kutya sem akarta őket bántani,csak játszani.. De most be kell,hogy zárjam szegény kutyát,megszakad a szívem miatta,mert nem érdemli meg,de féltem a cicát.. Felvettem kézbe a kis szőrmókot,odavittem ahova be van csukva a kutya,nézték egymást,a macska fújt,borzolta a szőrét,a kutya meg mereven figyelte,talán egy nagyon picit csóválta a farkát,nem tudom ez mit jelent..de nagyon félek kiengedni a kutyát:/

valaki segítsen,adjatok tanácsot!

köszönöm :)


2012. aug. 14. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt kutya könnyen játékból is meg tud ölni egy ilyen kicsi macskát. Sajnos nálunk megtörtént ez.

Jó lenne ha bent tartanátok a cicát amíg nagyobb nem lesz, én mindenképp bevinném ha tetszik anyumnak ha nem. Kint elég sok veszély leselkedik rá, főleg ha éjjel is kint van.


Kutyához fokozatosan kell szoktatni, szimatolják egymást időnként, ahogy tetted is, vidd oda néha hozzá.

2012. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

óó azt nagyon nem szeretném ha addig fajulna a dolog:S

éjszakára beraktam a disznóólba,szépen ki van takarítva tehát nem kell rosszra gondolni,raktam be egy dobozt neki,puha pléddel,azt már kisajátította.. a disznóól kijáratát pedig elzártam,de maradt egy kis rés amin ki tudott jönni,tehát reggelre a pipik között ült már..

viszont anyukám nem engedné meg,hogy bejöjjön.. meg nem is szobatiszta:S

2012. aug. 14. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:

A kutya fekhelyéről vegyél ki valamit vagy egy játékot vegyél el tőle és add oda cicának szagolgatni, ugyanezt a kutyával, majd később már bemutathatod őket egymásnak. Legalább is én ezt olvastam régen valahol, amikor nekem is hasonló problémáim voltak, csak nekem két cicát kellett összeszoktatni. Remélem hasznos volt! :)

19L

2012. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én másfél hete hoztam haza egy 12 hetes kismacskát. Úgy csináltam, hogy egy napig becsuktam a hátsó épületbe, hogy megszokja az új helyét meg ne féljen annyira idegen környezetben. Persze bejártam hozzá amikor csak tudtam. Amikor már nem volt olyan kis gyáva (2-3) nap, minden nap kivittem megmutatni a kutyának (egy nap többször is). Persze a macsek azonnal fújt rá, meg mocorgott az ölembe és kimeresztette a karmait. A kutyám meg csak nézte mereven. Ezt csináltam 2 napig. Utána megkötöttem a kutyát és a macskát kiengedtem napközben az udvarra hagy fedezzen fel mindent.( a kutya nem volt megkötve egész nap, mert elvittem túrázni, hogy ne érezze magát kirekesztve) Következő nap is kittem a macskát leültem vele odahívtam a kutyát és engedtem hogy megszaglásszák egymást. Aztán pórázt tettem a kutyára és mentem vele mindenhova a macska után az udvarba. Az elején mind kettőn látszott, hogy kicsit feszélyezve érzi magát de utána kezdtek nem törődni egymással. Másnap is megcsináltam, aztán levettem a pórázt a kutyáról, de figyeltem rájuk. Nem erőszakoskodtak egymással, egy kicsit megszaglászták egymást aztán mindegyik ment a saját dolgára.

Most már kint merem hagyni mind kettőt felügyelet nélkül. Ha meg valamin összekapnának a macsek felmegy a fára, van elég belőle az udvaron :) Nem mondanám, hogy barátok inkább megtűrik egymást.

A cicát persze éjszakára azért még becsukom, de egész napközben kint van. (vagy bejön ha úgy tartja kedve)

2012. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyad had kósoltja meg a blöki, utána már lehet neki is fog tetszeni.
2012. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én másfél hete hoztam haza egy 12 hetes kismacskát. Úgy csináltam, hogy egy napig becsuktam a hátsó épületbe, hogy megszokja az új helyét meg ne féljen annyira idegen környezetben. Persze bejártam hozzá amikor csak tudtam. Amikor már nem volt olyan kis gyáva (2-3) nap, minden nap kivittem megmutatni a kutyának (egy nap többször is). Persze a macsek azonnal fújt rá, meg mocorgott az ölembe és kimeresztette a karmait. A kutyám meg csak nézte mereven. Ezt csináltam 2 napig.

Utána megkötöttem a kutyát és a macskát kiengedtem napközben az udvarra hagy fedezzen fel mindent.( a kutya nem volt megkötve egész nap, mert elvittem túrázni, hogy ne érezze magát kirekesztve) Következő nap is kittem a macskát leültem vele odahívtam a kutyát és engedtem hogy megszaglásszák egymást. Aztán pórázt tettem a kutyára és mentem vele mindenhova a macska után az udvarba. Az elején mind kettőn látszott, hogy kicsit feszélyezve érzi magát de utána kezdtek nem törődni egymással. Másnap is megcsináltam, aztán levettem a pórázt a kutyáról, de figyeltem rájuk. Nem erőszakoskodtak egymással, egy kicsit megszaglászták egymást aztán mindegyik ment a saját dolgára.

Most már kint merem hagyni mind kettőt felügyelet nélkül. Ha meg valamin összekapnának a macsek felmegy a fára, van elég belőle az udvaron :) Nem mondanám, hogy barátok inkább megtűrik egymást.

A cicát persze éjszakára azért még becsukom, de egész napközben kint van. (vagy bejön ha úgy tartja kedve)

ma 15:55



köszönöm a válaszokat mindenkinek!

14.42: köszi,majd kipróbálom:)

15.55: nálam is úgy történt,hogy elzártam először,de nagyon nem tetszett neki,nem volt nagy a hely,ki kellett engednem.. szétnézett,bebújt a bokor alá. aztán kicsit "zaklattuk" a 7 éves húgommal, és úgy gondolta hogy félrehúzódik.. estére már engedte,hogy simizzem,dorombolt aranyosan:)

Viszont ezt,amit írtál,hogy megkötötted a kutyát,meg a pórázos dolgot kipróbálom biztos:D

De mikor leültél a cicával, hogy szaglásszák egymást,a kutya nem ugatott vagy nem volt kicsit sem agresszív, vagy ilyesmi? és a cica tűrte szó nélkül? nem volt ideges,vagy a karmait nem eresztgette ?

2012. aug. 14. 22:38
 7/9 A kérdező kommentje:
jajj bocsi véletlen otthagytam amit írtál:D *facepalm* bocsesz :)
2012. aug. 14. 22:41
 8/9 anonim ***** válasza:

15:55-ös vagyok.

A kutya inkább kíváncsi volt, mintsem agresszív. Csóválta a farkát és nézte hogy mi a rosseb ez :) A macska már más volt, fújt meg belém vájta a karmait (ajánlom hogy pulcsiba legyél) :) de simogattam közben meg beszéltem hozzá és lenyugodott szép lassan. Kb fél órámba telt mire nyugodtan karmolászás nélkül ült az ölembe.

2012. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na most azt csináltam,hogy a disznóól ajtaját becsuktam,a kutya kint,cica bent:D van egy rés rajta,a kutya odaült és leste a macskát:D mikor a cicus meglátta őt egyből borzolta a szőrét,de nem olyan durván,mint tegnap,mikor kiengedtük a kutyát,anya fogta őt,én meg a cicát.. befogtam a macska szemét,hááátha majd ha nem látja a kutyát nem lesz olyan vészes.. de közelebb értünk a kutyához egyből borzolta a szőrét,megfeszült a kezemben.. tisztára be voltam parázva,anya mondta,hogy majd ő fogja a cicát,na mikor odanyúlt,hogy elvegye tőlem,a cica megijedt és szépen kieresztette a karmait,éééés belém álltak xD van rajtam vagy 4 karmolás is kb.. de azért köszi a pulcsis tanácsot :DDD

most meg nincs meg a kutya nyakörve,ezért nem tudom kipróbálni,amit mondtál:/ de hátha meg lesz.. vagy úgy gondoltam most inkább ráhagyom őket,ismerkedjenek egyedül.. végül is a cica fél inkább tőle,a kutya nm bántaná,nekem nem úgy tűnt.. tehát ha akar majd kijön a macska,a kutya meg nem tud bemenni oda..

2012. aug. 15. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!