Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az igaz h a fajtiszta cicák...

Az igaz h a fajtiszta cicák rövidebb ideig élnek mint a "sima házicicák"?

Figyelt kérdés
nekem 3 cicám van:perzsa, sziámi, szfinx. azt hallottam h a fajtiszta ahogy tetszik "túltenyésztett" cicák nem élnek olyan sokáig. ti h tudjátok? meddiég él egy cica?
2009. júl. 22. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő (vannak kifejezetten hosszú életű fajták). Annyi mindenképp igaz, hogy kisebb ellenállóképességűek a tenyésztett macskák.
2009. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fajtiszták általában kicsivel rövidebb ideig élnek! de ha semmi baja sem lesz akkor max 2-3 év! nekem volt egy keverék macskám az 18 évig élt egy szem foga sem volt és minden csontja kilátszott és valóban 9 élete volt mert volt több balesete is meg verekedése is és túlélte de jó öregen meg se találtuk ahol elpusztult! de szerintem az a 2-3 év nem túl sok!
2009. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia! az előttem szólónak igaza van, ez fajtánként változó, de tény, hogy a házi és a keverék cicák szívósabbak, erősebb az ideg- és immunrendszerük. a családomban volt cica, amelyik 17 és fél évet élt (házi), de az átlag a 15. kivéve a beltenyésztett cicák (pl. az apa és anyacica testvérek és az ő kölykeik), azok minden téren gyengék. remélem, a tieid nem azok!
2009. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
természetesen nem beltenyészetből valók a cicáim:)köszi a hozzászólásokat:)
2009. júl. 22. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Környezettől és a gazditól is függ persze. Nekem volt egy házimacska mixem és 15évet élt ( és mennyit élt volna ha nem üti el a szomszéd az autóval...) És még megvan a perzsamacskám ami most szintén ebben a korban van, és jó kicsit csapzott a szőre, de egészséges! Az tény hogy többször volt állatorvosnál a perzsám, de ha bevannak oltva és lakásban tartod ugyanúgy megélik azt a kort mint a házimixek!
2009. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám fajtatiszta brit cica és neki is kilenc élete van!!!

Szegénykémet már megmérgezték a kedves szomszédok egyike, de túlélte(persze hála a gyors és gondos állatorvosi segítségnek)

Ő 10éves most és gyönyörű!!!

2009. júl. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!