Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az árt a cicának ha épp...

Az árt a cicának ha épp tüzel, és nem engedjük össze kandúrral?

Figyelt kérdés

Már két éves a cicám, kimondottan szobacica. Nincs kiivartalanítva, több okból. Én félek az esetleges szövődményektől, szállítani szinte lehetetlenség, stb. Szóval a tüzelési időszakban egy hétig próbáljuk elviselni az örök nyávogását, és a fenék rángatását.

Az idén viszont már most tüzel negyedszerre az előző években csak kétszer tette. Én nehezen de elviselem ilyenkor, de félek, hogy valami baja lesz. Szegénykémnek tönkre fognak menni az idegei. Mit tanácsolnátok, van valami más lehetőségünk, vagy csak az ivartalanítás jöhet szóba?


2009. júl. 24. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Nekünk a múlkor tüzelt a macskám,és totál dilis lett.

Társasházban lakunk.Kiakart ugrani az ablakon este a 3 emeletről.Aztán nekem jött a macska,támadott.

Én meg kib*sztam a tetőre! ott nyávogott 2 órán keresztül,be nem jöhetett mert zárva tartottam az ablakot.

Nyávogott az ablaknál.

2009. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Baja nem lesz tőle, csak a saját és a ti idegeiteket teszi gajra.

Az ivartalanítás tényleg teljesen kilőve? Sok problémától megkímélne :)

Nekem is szobacicám van (lány), amint eléri a megfelelő kort, elvisszük ivartalaníttatni.

2009. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
jaj de jót nevettem! Én imádom ezt a kis dögöt, de totál kicsinálódom én is mellette, de leginkább őt sajnálom, mert még egy pár ilyen és totál becsavarodik.
2009. júl. 24. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal egyszerűbb lenne a cica élete és a tiétek is, ha ivartalanítanád. Elhiszem, hogy aggódsz érte,de sokkal kevésbé viseli meg ez a műtét a cicát mint egy esetleges terhesség, vagy hogy egy évben 4x így szenved.

A műtét utáni időt pedig talán könnyebb is lenne kivárni, mint egy évben 4x azt hogy "bedilizik".


Hidd el nem lesz semmi baja.

2009. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedve 11:43-as! Nem tudom miért, de félek az ivartalanítástól. Meghát a cicám már egész pici korától baromi vad. Pedig soha nem lett elverve, sőt egyfolytában símogatva, szeretgetve volt. Ha beraknánk egy cicahordozóba, vagy egy kocsiba, tutti elpusztulna rémültében, és úgy bevadulna, hogy szétcsikarná és szétharapná a körülötte lévőket. :-)
2009. júl. 24. 11:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Menjél el az állatorvoshoz, írassál fel vele Proverát, tüzeléskor heti egy fél szem, és a probléma meg van oldva. Bár hozzá teszem, hogy ha igazán szeretnéd, akkor ivartalaníttatnád.

És csak csendben kérdezem, hogy ha még macskahordóba sem mered betenni, akkor állatorvoshoz hogy szoktátok vinni??? Mert gondolom azért az oltásokat csak megkapta....

2009. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt állatorvosnál. És a falusi macskák? Tovább élnek, mint az agyonkezelt állatok. Az enyém is falus, csak nem jár ki, pont ezért, hogy semmit ne szedjen össze. Megveszem neki még a bolhaírtó nyakörvet is, meg mindent, annak ellenére, hogy egy bolhával sem találkoztam még. És igenis nagyon szeretem és ápolom. De azért köszönöm az őszinte véleményed.
2009. júl. 24. 11:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ivartalanítani kellene. Húgom macsekja sincs ivartalanítva, de nagyon elviselhetetlenül viselkedik. Nem nyávog, hanem már szó szerint ordít, tartja a hátsóját. Fel szokták zárni a padlásra. Én nem bírnám idegileg ezt a nyávogást. Nekem egy macskám kezdett el így szenvedni, ki is engedtem éjszakára jó pár kialvatlan éjszaka után. Másnap célba is vettük a cicadokit, hogy intézkedjen. Azután semmi baj nem volt vele ilyen szempontból.
2009. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló!

Tényleg megkéne csináltatni az ivartalanítást, mert valami miatt csak ki lett találva...


A cicád pedig sokkal-de sokkal nyugodtabb lesz ivartalanítás után, ez tény, megváltozik a cica személyisége, persze csak az, hogy nyugodtabb lesz, de semmi más.


Pont ez kéne nektek, és a cicára ráférne akkor csak egy kis kivizsgálás, fogkő leszedetés, fogak állapotának megviszgálása, stb.


Itt az ideje elvinni, ha szereted igazán, akkor ezt minimum megteszed érte.


Remélem segítettem, sok sikert a műtéthez.


puszi

2009. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat! Épp most hívtam fel egy rendelőt. azt hiszem hamarosan túl esünk majd a dolgon, csak még nem tudom hogy...........
2009. júl. 24. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!