Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az árt a cicának ha épp...

Az árt a cicának ha épp tüzel, és nem engedjük össze kandúrral?

Figyelt kérdés

Már két éves a cicám, kimondottan szobacica. Nincs kiivartalanítva, több okból. Én félek az esetleges szövődményektől, szállítani szinte lehetetlenség, stb. Szóval a tüzelési időszakban egy hétig próbáljuk elviselni az örök nyávogását, és a fenék rángatását.

Az idén viszont már most tüzel negyedszerre az előző években csak kétszer tette. Én nehezen de elviselem ilyenkor, de félek, hogy valami baja lesz. Szegénykémnek tönkre fognak menni az idegei. Mit tanácsolnátok, van valami más lehetőségünk, vagy csak az ivartalanítás jöhet szóba?


2009. júl. 24. 11:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem két ivartalanított lány macskám van. 10 hónapos korukban ivartalanítottuk őket és azóta sokkal nyugodtabbak, bújósabbak. Pár napig fájlalták a sebüket, de utána semmi gond nem volt. Nyugodtan vidd el a cicádat ivartalanítani, mert tényleg megéri. Ha ennyire vad, akkor kérj állatorvostól valami enyhe nyugtatót, addig amíg beviszitek.
2009. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én cicám is nagyon agresszív, nem lehet csakúgy simán orvoshoz vinni. Úgyhogy adott a doki egy enyhe cicanyugtatót. Csak rá kell keni az orrára, lenyalogatja. Kb 45 perc alatt hat. Van hogy el is bóbiskol tőle. :) Így nyugodtan tudod szállítani, ls az orvost sem eszi meg. :)

Tehát azt javaslom, hogy mielött elviszed, menj el a dokihoz, és kéej tőle ilyesmit.

2009. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
És egyre sűrűbben fog tüzelni. A cicák a megtermékenyülés elmaradása esetén egy-két hét múlva újra kezdhetik a tüzelést. Gyakorlatilag egész évben tüzelhetnek. Egy ideig lehet nekik fogamzásgátló injekciót adni, vagy tablettát. A tablettát naponta kell beadni, az injekciót pedig 3-4 havonta. Ha nem tudod szállítani (bár nem értem miért. rosszul van?), akkor javaslom a tablettát, mert ahhoz elég neked felkeresni az állatorvost. A fogamzásgátló az ivarzás tüneteit megszünteti. Az én nősténykém is ezt kapja.
2009. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!