Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának adhatok Magne B6-ot?

Macskának adhatok Magne B6-ot?

Figyelt kérdés
A macskám még télen fialt, és megtartottuk az egyik kölyköt. Nagyon nem jönnek ki, az anya akárhányszor meglátja a kismacskát (aki már nem is olyan kicsi) morog, fúj. De már most ott tartunk, hogy nem csak akkor, ha meglátja a kicsit. Egész nap morog a macska, depressziós, idegbeteg. Nemsoká elviszem orvoshoz is, de addig is érdekelne, hogy adhatok-e neki Magne B6-ot? És van valami nyugtató szerű a macskáknak, amit majd tud adni az orvos? Vagy mit lehet tenni ilyen esetben? Elajándékozni egyiküket sem akarom.
2012. aug. 25. 15:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De nem értek vele egyet. Sőt, az állatorvosok nagy része sem. Egy nőstény macska akkor a legegészségesebb, ha legalább egyszer fial. Persze az sem jó, ha minden szezonban.
2012. aug. 25. 21:03
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatsz! Azért utája a kölyköt, mivel annak a természet rendje szerint el kellene mennie, családot alapítani stb. Biztos meg fognak békélni, főleg ha ivartalanítanád. Az én egyik cicám is ilyen depis,(kandúr) morog mindenre.
2012. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Két cicám van, az egyiknek volt egy visszatérő betegsége. Két lehetőség volt, hogy mitől lehet. Az egyik a másik cica okozta stressz lett volna. Végül nem ez volt az ok, de mielőtt meglettek volna a laboreredmények, azért elmondta, hogy ebben az esetben nyugtatót adna a cicának. Valamilyen nagyon enyhe gyógynövényes por, amit a kajájába lehet tenni, és nem baj ha eszik belőle a másik. Sajnos a nevére nem emlékszem, de talán utána tudsz nézni valahol. Szóval a nyugtatónak sajnos igenis van helye, mert a cicák a stressztől szó szerint megbetegedhetnek. De mindenképp kérd ki orvos véleményét, és semmiképp ne adj neki embergyógyszert.
2012. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Sok embertől hallom itt gyakorin, hogy egészséges, ha egyszer szül a macska. Biztos van olyan állatorvos, aki ezt mondja.

De amilyen rendelőben jártam, Pécsen, tehát egy elég nagy város, fejlett állatorvosi rendelőkben, mindenhol az van kiplakátolva, hogy NEM kell megvárni egy ellést sem.

Én nem adnék neki emberi gyógyszert, az egy kb 60kg-os embernek való, nem egy 4kgos macskának.

Az ösztöni miatt idegbeteg, azt pedig csak ivartalanítással tudod megváltoztatni, ha egyáltalán lehet még ezen a helyzeten segíteni.

De írtad, hogy elviszed orvoshoz, akkor várd ki, hogy ő mit mond, mivel nyugtasd le, ne adj neki emberi gyógyszert, vitamint.

2012. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Rendben, nem adok neki. Ivartalanítani már nem fogjuk, azt még kicsi korában kellett volna, de akartunk kiscicákat. Már most így felnőtt korában nem teszem ki műtétnek. A kölyköt viszont fogjuk ivartalanítani, mert az kandúr, és nem akarom, hogy elszökjön a "farka után".
2012. aug. 25. 22:20
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

Felnőtt korban miért ne lehetne????

És akkor mit csinálsz, ha megint szülni fog? Nincs elég macska már így is a világon, még gyártattsz?

Bocs, ha mérges voltam, csak segíteni szeretnék!

Nyugodtan elviheted a felnőtt macskát is, volt, hogy 3 évest vittem és nagyon könnyen ment minden.

2012. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Amúgy mennyi idős a fiú?

Lehet, hogy már meg akarja izélni az anyját, és az a baja az anyjának.

2012. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem gyártok macskát. Fogamzásgátló injekciót kap, kétszer hagytuk fialni, és mindnek szerető gazdája lett. A kisfiú már elmúlt fél éves, de még nem látjuk, hogy spriccelgetne, ezért nem vittük el heréltetni. Nem hinném, hogy ez a baja az anyjának, mivel 2 hónapos kora óta fúj rá, de már most akkor is, ha nincs is a közelében a kicsi. Szóval ha bejön a házba, a kicsi meg kint van, akkor is morog percekig. Meg van, hogy csak úgy elkezdi, ha felébred alvásból, vagy akármi. Teljesen dili lett.
2012. aug. 26. 00:19
 19/20 Maxitabi ***** válasza:

Az egyszer elletés tévhitét már több évtizede cáfolják az összes szakirodalomban tőlünk nyugatra. Észak-Amerikában és Nyugat-Európában a legújabb kutatások szerint a macskák minél előbbi ivartalanítását ajánlják- 4-5 hetes kortól!!!! A macskának a párzás nem öröm, fájdalommal jár, ugyanúgy, mint az ellés-megviseli a szervezetet.Nyugodtan lehet bármely életkorban ivartalanítani, mert a fogamzásgátlástól és elléstől nagyobb lesz a méhgyulladás, daganatok, emlődaganatok kialakulásának kockázata.

[link] Sajnos állatok esetében a fogamzásgátlás nem olyan biztonságos, mint embernél, gyakrabban kell szövődményekre is számítani.

Igaz-e, hogy némely fogamzásgátló tumoros betegséget okozhat a cicának?

A mai injekciók és tabletták mellékhatása - mely főleg a méhnyálkahártya cisztás-gennyes elváltozásában nyilvánul meg (igen kis százalékban) - jóval kisebb, mint a régi fogamzásgátlóknál, de az emlőre gyakorolt tumorképződést elősegítő hatás ugyanúgy fennáll. Ezért javasoljuk, hogy megszakítás nélkül maximum 2 évig adják a macskának, utána szünetet kell tartani.

Az eredeti problémára visszatérve: A cicák nagyon buknak a macskamentára és a macskagyökérre- mint a kábítószerre..

És szentelj az anyamacskának nagyobb figyelmet, több simit, játékot,hátha segít!

2012. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok neki több figyelmet szentelni, mert sosem engedte magát 1-2 percnél tovább simogatni, utána véresre karmolta a kezem ha épp nem figyeltem és nem kaptam el időben. Most ez az 1-2 perc 0-ra redukálódott. Esélytelen hozzáérni, ha mégis, akkor egyből harap. A játékból már kinőtt, kb. 2 éves kora óta nem láttam őt játszani sem idebent, sem odakint. Én próbáltam vele játszani egy időben, de ahogy nőtt és erősebb lett már nem mertem, mert tényleg csak bevadult, és össze-vissza karmolt. Ez már évekkel ezelőtt volt, de még ma is van karmolásból maradt sebhely a karomon, nem is egy.
2012. aug. 26. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!