Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség – a párom...

Segítség – a párom utálja a macskámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátom és én nemrégiben költöztünk össze az ő lakásába (nekem van amúgy saját lakásom). A probléma az, hogy van egy 2 éves gyönyörű tricolor macskám. Sajnos egyáltalán nem képes elfogadni a cicust, kijelentette, hogy utálja, pedig én nagyon szeretem (a macska 2 éve van meg, a párommal 1 éve vagyunk együtt). Régebben, amikor nálam aludt a barátom, még el is játszott vele (pl. pöckölte a fülét, meg virágpermetezővel lövöldözte, aztán felháborodott, hogy fúj rá a macska :( ) de most már rá se hajlandó nézni.

Most, hogy összeköltöztünk, szabályokat állított fel, hogy pl. a konyhába nem mehet be a macska, amit el is fogadtam. Arról volt szó, hogyha mi is a nagyszobában vagyunk, oda bejöhet, de már oda sem engedi. Szíve szerint csak az előszobában tartaná a macsekot. Mikor levittem hozzá a cicust, az ösztönösen a búvóhelyet kereste, és bebújt a szekrény mögé. Már ez kiverte a páromnál a biztosítékot, mert szerinte egy pár órája vadidegen helyen lévő macskának tudnia kéne, hogy hová nem mehet (nálam mehetett ahová akart, én nem korlátoztam ilyenekkel)

Ha megkérdezem konkrétan mi a problémája a macskámmal, nem tudja igazán megmondani, csak egyszerűen utálja. Undorodik a szőrétől, fintorog, ha csak egy szőrszálat talál valahol (amúgy nem allergiás rá). Amúgy meg ha szembekerül véletlenül a macskával a lakásban, akkor egyből Sicc!! meg "Nem mész innen!!!" szóval nagyon elutasító és bunkó vele. Első nap próbált csak játszani vele, amikor a macska még azt se tudta hová került, milyen rendezvényen van, nemhogy még játszani lett volna kedve. Persze a macska az idióta, mert nézzem meg, hogy még játszani se lehet vele.

Megértem, hogy a párom faluról jött, ahol kint van az állat, és nem engedik be, de azért utálni nem kéne. Én egész életemben panellakó voltam, mindig volt valami állatom, és nem kellett a szüleimnek sem könyörögnöm háziállatért. Sőt, ők sose tanítottak ilyenre, hogy a macskát vagy bármilyen állatot be kell zárni 2 nm-re.

Amúgy nagyon nehezen beszéltem rá a páromat, hogy ne kelljen lepasszolni a cicust, de volt olyan kijelentése is, hogy neki soha semmilyen állat nem kell, akkor se, ha majd a gyereke könyörög egyért.

Nem akarok lemondani a cicusról, de a páromat sem akarom emiatt elhagyni.

Hogyan tudnám megszerettetni vele? Mit tegyek?


2012. aug. 28. 07:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

A macska előbb volt mint a párod. Valószínű, hogy azt a kis élőlényt, akit magadhoz fogadtál, nem fogod csak úgy eldobni egy szóra.

Nekem is volt olyan párom, aki rühellte a macskámat, neki még az is volt a mániája, hogy mossak minden macska simogatás után kezet, különben addig ő hozzá nem érhettek. Most már nem a párom (igaz, nem csak ez miatt). Soha többet nem is kéne nekem olyan ember, aki ilyen szinten utál egy állatot, amikor semmi oka nincs rá. 19/L

2012. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha a párod nem tud így elfogadni macskástól akkor ott nincs minden rendben.Mi az,hogy leszabályozza a cicát?Eddig is tisztában volt vele,hogyha te mész akkor a macska is.Ez csak egy jó tanács:A cica feltétel,szabályok nélkül szeret téged és élete végéig hű lesz hozzád..de a párod már nem biztos.

Vannak emberek akiknek a felfogását nem lehet megmásítani..A cicáról az a véleményem,hogy a párod terrorba tartja és én nem is merném kettesben hagyni őket.

2012. aug. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én macsekom utálta a páromat, pedig soha nem bántotta, barátkozni is próbált vele. Eleinte nem volt vele baja a cicának, aztán igyekezett kerülni, végül egyre jobban félt tőle. Szerintem érezte rajta azokat a negatív tulajdonságokat, amiket én évekig nem akartam észrevenni.

A macsek rendszeresen küzdött visszatérő húgyúti betegségtől, amit gyakran a stressz okoz.

Több mint egy éve szakítottam a párommal, egyedül élek, azóta a cicusnak semmi baja..

2012. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem a te lakásodba költöztetek?Ott a cicát nem kellene leszabályoznia, talán félti a holmijait, hogy nem mehet be a cica mindenhova?

Én azért leülnék vele beszélgetni a későbbiekről, hogy ő hogyan gondolja a jövőtöket, mert ha már a cicát sem bírja, mi lesz a gyerekkel, mert az ugye nem csupán játékot igényel majd.

Ezenkívül mi lesz ha majd a gyerek kiborít ezt-azt, kupit csinál, a pelenkázás témát azthiszem hagyhatjuk is, mert az ilyen fickók ilyesmit nem csinálnak:(

2012. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Mond meg a barátodnak hogy vagy elfogadja a macskát vagy szakítasz vele. Ha szeret megszokja ha nem akkor meg nem szeretet azt kész! :D
2012. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért hozzá költöztünk, mert az én lakásomat és az övét (amit egyébként most vett) 35 km választja el egymástól, és az övé van közelebb ahhoz, ahol dolgozunk. Amúgy igen, félti a holmiját, félti a szőnyeget, a bútorait. Pedig direkt levittem a cicának azt a puffot, amin otthon a karmát élezte, így nem az ő bútorait teszi tönkre.

De amikor nálam voltunk, akkor megcsinálta azt a párom, hogy ha mentünk valahová, az utolsó pillanatig nem vette fel a nadrágját, nehogy macskaszőrös legyen.

Azt én is ecseteltem neki, hogy ha majd gyereke lesz, mi várható. Nem macskaszőrös lesz a lakás, hanem spenótpöttyös lesz a fal, a csokoládé bele lesz passzírozva a szőnyegbe, zsírkrétával fogja összefirkálni a laminált padlót, hiába a legnagyobb papírdarab, amit csak keríteni tud, meg a szekrényét, amit annyira szeret, mászókának fogja használni a gyerkőc, tehát már most búcsút mondhat a műanyag fogantyúknak, nem is beszélve a bepisilésekről stb.

Erre mindig azt válaszolja, hogy az más, mert az az ő gyereke lesz.

2012. aug. 28. 09:21
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Most a macska, aztán később az, hogy nem csukod le (vagy fel) a wc tetejét, az, hogy 2kg-mot sikerült felszedned, és sorolhatnám a végtelenségig.

Soha nem működött az, ha az egyik fél nem fogadta el a másik macskáját, kutyáját, hobbyját, lábméretét, akármit.

Sokadiknak leírom: Ha jót akarsz, szakítasz. Főleg annak tükrében, hogy már most eldöntötte, hogyha lesz gyereketek az a Ő gyereke lesz, akinek megmondja, hogy lehet-e háziállata, anélkül, hogy ebbe a döntésbe téged, aki mégiscsak megszülöd, figyelembe sem vesz.

Amúgy a klasszikus megoldás: Ha nincs macska, nincs szex sem. :P Ne csak az egyik "pussy" kelljen neki...

2012. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%

Annak, hogy faluról jött, pont az ellenkezőjét kéne jelentenie, mert ott általában jobban körül van véve az ember állatokkal (tökmindegy, hogy 5 méterrel arrébb, az udvaron van) és ha az ember így nő fel, zsigerből kéne tudni, hogy álljon az állatokhoz.


A leírtak alapján a párod elég fafejű (már bocs) tehát nem tudom, hogy rá lehetne e venni bármilyen fejlődésre (amit nyilván áldozathozatalnak élne meg) viszont a megoldást csak ez jelenthetné.

Az biztos, hogy az 5. válaszoló (és hasonló nézőpontúak) érzelmi zsarolására úgy b.asznám ki a nőmet, mint macskát szarni, hogy stílszerű legyek.:)

Ez az egy biztos, hogy ez fényévekre van a megoldástól, mert ez olyan kompromisszum nélküli ultimátum lenne a részedről, amit egy ember se tűrne el.


Az lenne a legoptimálisabb, ha utánanéznél kicsit valamilyen szakirodalomnak, a macskák pszichológiájának, viselkedésének, és ezzel a tudással felkészülve, megpróbálnád őket összeszoktatni, közös programokkal.

Ha képes túllépni a múlton, és megérzi kettejük között a kapcsolatot, akkor szerintem jó esély van rá, hogy javuljon a helyzet.


Ha ez nem jön össze, akkor nem a macska miatt fogtok szakítani, hanem azért, mert totál nem vagytok egy hullámhosszon.

Számomra csak az a fura, hogy ez nálam kb 2 hét alatt derül ki, de ha több idő is kell hozzá, akkor sem 1 év!!!

Hihetetlen számomra, hogy ennyi idő múlva jelentkezik egy ilyen probléma.

Sőt, ahogy írtad, hogy régebben nem volt ez olyan súlyos, és azt se tudja megmondani mi a baja a macskával, nekem még más is megfordult a fejemben.

Egész biztos, hogy nem ürügyként használja fel a macskát?

Biztos, hogy nem az összeköltözést bánta meg?

Biztos, hogy nem ellentétet akar provokálni?


Mindenesetre elég konkrétnak tűnik a párod ebben a dologban, szóval nem lesz egy egyszerű meccs, az tuti.

Sok sikert!

2012. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%

7. válaszoló dettó, mint az 5.

Egy ilyen zsarolásra minden épeszű ember, (tehát nem papucsállatka) abban a pillanatban "költöztetné" haza a párocskáját, és cserélné le a zárat.

Azért ne mérjünk már macskákban egy párkapcsolatot...

2012. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

7. vagyok.


Pedig de, mérjük macskába. De ugyanazt írjuk, csak más nézőpontból. Akárki kezdeményezné is szakítást, az eredmény ugyanaz.

Ha valakit szeretünk, nem akarjuk megváltoztatni. Ha meg nem jó úgy, ahogy van, (Ebben az esetben a macska előbb volt, mint a kapcsolat, tehát hozott fogyatékosság) akkor értelmetlen kínozni a másikat. Ennyi a lényeg.

(És mint megjegyeztem, most pont a macska a kérdés tárgya, de valójában ahogy te is látod, ez nem arról az állatról szól igazából.)

2012. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!