Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 15 hetes kismama vagyok....

Ildi0620 kérdése:

15 hetes kismama vagyok. Nemrég leellett a cicusom, csak az a baj, hogy a kiscicának csipás lett a szeme. Nem ártok a babának vele, ha megtörölgetem a szemeit ugye?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kamillával vagy langyos vízzel töröld meg a szemét és utána moss kezet szappannal. Fontos, hogy féregteleníts és bolhásak se legyenek! Kinti vagy benti cicák?

Ha a csipásodás nem múlik el és a cica gyenge vagy koszos az orra, macskanáthás is lehet, ami oltással gyógyítható. Persze nem akarlak megijeszteni.

2012. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kint vannak a garázsban,orruk még nem folyik. Remélem nem is fog :). Kamillás teát kipróbálom. Köszi szépen! :) Kezet mindenképp mosok utána,mert nem akarok elkapni valamit tőlük,féltem a kisbabámat.
2012. aug. 28. 20:10
 3/12 intrepid ***** válasza:
Volt egy macsekunk. Úgy szedtem fel, kölyöknek, még enni sem tudott. Megtanítottuk. Volt egy fekete folt a belső szemzugjában, amit mi gyulladásnak gondoltunk, és kamilláztunk neki heteken át. Ártani nem ártottunk neki, egy kamillás mosogatás nem okoz bajt.
2012. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,remélem meggyógyulnak,már mindegyiknek van gazdija :). Addigra szeretném meggyógyítani őket. Van otthon kamillás tea,nem lesz gond :)
2012. aug. 28. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha az nem válna be, javaslom a tőgyinfúziót (nem infúzió, csak ez a neve, sima krém), ettől 2 nap alatt rendbe jön akármilyen szemgyulladás. A nevéből adódóan nem vegyszer. Állatpatikában vagy állatorvostól szerezhető be.

Lehet, hogy jobb lett volna az ivartalanítás, ha ennyire félted magad, sok gond lehet a kismacskákkal, betegségek stb.

2012. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kérdére válaszolva nem lesz semmi bajod nem kell félni,ahogy írták utána kezet mosol és az már jó :)

Én kamilla helyett körömvirágteával mosnám,az is gyulladáscsökkentő,de nem szárít.

2012. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én a biztonság kedvéért azért gumikesztyűt húznék a tisztogatáshoz.

14hkm :)

2012. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vicuska87 ***** válasza:

Szia!


Semmi gáz, ne félj!


Vérképből vizsgáltass toxoplazmózist. Átestél e már rajta, vagy még nem. Ha igen, akkor nincs semmi gáz! Ha nem, akkor adjatok féregtelenítőt a cicáknak, és te ne nagyon nyúlj hozzá. A kis cicák szinte 90%-ban férgesek!

Így nagyon könnyen elkaphatod tőle!

2012. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Talán féregteleníteni kellett volna az anyamacskát rendszeresen és akkor a kicsik nem kapták volna el tőle. Az oltásokról nem is beszélve.
2012. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a féregtelenítésnek és az oltások beadásának mi köze ahhoz, hogy csipásak a kismacskák??? nekem nem áll össze.

egyébként tényleg majdnem minden kismacsek férges. állatorvosnál lehet kérni féregtelenítő pasztát, az egy két nap alatt kihajtja belőlük. legalábbis az enyémnél ennyi idő volt...

2012. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!