Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez igaz? El fog pusztulni a...

Ez igaz? El fog pusztulni a macskám?

Figyelt kérdés
Láttam a macskámat patkányt enni. Már csak a feje maradt,de szerintem azt is megette. Elmeséltem ezt apukámnak,és azt mondta,hogy a feje mérgező. Nem csak akkor mérgező a patkány,mikor mérget evett? Most mi lessz a macskámmal??

2012. aug. 29. 22:32
 1/7 Lovascsaj_17 válasza:
Az igaz, hogy a patkány sok fertőző betegséget hordoz magában, és azt sem lehet tudni, hogy mielőtt a macskád megette, a patkány nem-e evett be valami mérget. A legjobb, ha elviszed állatorvoshoz.
2012. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak ha mérget evett a patkány, úgy a veszélyes. Régebben pl a macskát, csak rágcsálók fogására tartották.
2012. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A patkány akkor mérgező ha mérget evett...ha kinti cica eddig is evett valószínüleg patkányt csak te nem láttad :))
2012. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én múltkor egy fél egér testet találtam az ajtó előtt xD

bordái még meg voltak de nem volt benne semmi :DDDD


ha a környéken nincs kint méreg nem hiszem hogy baja lenne :D

2012. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én egyik cicám mindig fogott patkányt, és már nagy pocija is volt.

Egysezr csak egy nap eltűnt... azóta sem találjuk. Lehet hogy meghalt :(((

2012. aug. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

Előző:[sajnálom a cicust,lehet,hogy még előkerül. Nekünk is volt olyan sokszor,hogy eltűnt 1-1 macska.]

Még nincs semmi baja a cicámnak szerencsére.

2012. aug. 30. 14:07
 7/7 emir72 ***** válasza:

Már évek óta nem tudsz olyan patkány (vagy egér) mérget venni, ami egy macskát megölne!

A patkány által elfogyasztott méreg nagy része már a patkányban lebomlik (amíg még él), a maradék pedig egy jóval nagyobb testtömegű állatnak legfeljebb átmenetileg okozhat gondot.


A patkány által terjesztett fertőzések veszélyesebbek!

2012. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!