Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény cicámnak vérzik a...

A nőstény cicámnak vérzik a nemiszerve. Meddig tekinthető normálisnak?

Figyelt kérdés

Olvasom sok helyen, hogy előfordul macskáknál. Nincs ivartalanítva, másfél éves és egyszer már fialt tavasszal. Úgy rémlik, előtte is volt vérzése, de akkor csak ott volt olyan, most meg ahogy megy 1-1 csöpp lecsöppen neki. Tegnap este láttuk először ezt, kinti cica, enni jár be.

Betegnek nem tűnik, eszik rendesen, dorombol, csak kicsit eleven, simogatásra vágyik.


2012. szept. 4. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Sok tüzelő macskát láttam és soha nem véreztek.Ez lehet akár fertőzés vagy méhgyulladás is.
2012. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig én itt GYIK-en és más oldalakon is olvastam, hogy előfordul. Valaki pl. írta, az egyik macskáján sosem látott vért, a másik csöpögtetett. Hogy attól is függ, mennyire igényes a cica. Hát a miénk hajlamos hagyni összekoszolódni a szőrét egyébként is, hosszabb szőre van az átlagnál, úgy kell kifésülni mindig.
2012. szept. 4. 11:19
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
:))) akkor támaszkodj a sok laikus válaszolóra,nekem ez mindegy.
2012. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vicuska87 ***** válasza:

Ez nem normális dolog egyaltalán!

Elkellene vinni orvoshoz, mert valószínű, hogy begyulladt az ivarszerve és attól vérzik!

A macskánál, egy gyulladás, akár a végét is jelentheti!


De úgy látom, neked nem akarózik levinni orvoshoz, mert inkább megnyugtatod magad azzal, hogy ez így rendben van! Pedig NINCS!

2012. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor miért írták sok helyütt, hogy előfordul? Volt, aki a cicája állatorvosától is megkapta válaszként, hogy normális. Teljesen ellentmondásos véleményeket olvasni, melyiknek higgyen az ember? Meg ki a laikus, az állatorvos, vagy a gazdi?

Elég nehezen tudnám állatorvoshoz vinni, ezért feleslegesen nem akarok vele utazni. Se cicabox, se autó. De természetesen ha nem múlik el 1-2 napon belül, akkor elviszem mindenképp. Inkább felhívom az állatorvost holnap, ha még aktuális a dolog, mit gondol, érdemes-e bevinni.

2012. szept. 4. 20:16
 6/9 A kérdező kommentje:

Részlet a haziallat.hu-ról:


"...Az egyetlen eset, amikor a macskák vérezhetnek, az a tüzelés időszaka. Ilyenkor nem mindig, de előfordulhat, hogy szeméremtestükből vér csepeg."


Akkor ők hülyeséget írnak, most komolyan? Az én cicám is csak itt-ott csepegtet, megnéztem, nem gennyes vér. Egyénként ma estefelé már egyáltalán nem csepegtetett, mikor volt bent enni. Kicsit még olyan volt neki, de betudom az igénytelenségének, elég ritkán mosakszik ugyanis.

Ha nem múlik el neki, biztos, hogy elviszem, egyébként is szeretném ivartalaníttatni végre.

2012. szept. 4. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor a macskák vérezhetnek:

[link]

2012. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma már egyáltalán nem vérzik, teljesen tiszta a nemiszerve és környéke. Csöpögtetést sem észleltünk. Eszik rendesen, minden oké vele.
2012. szept. 5. 12:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak tüzelt?

.

Más tünetet nem észleltél,abban az időszakban?

2014. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!