Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska mikor lesz ivarérett?

Egy macska mikor lesz ivarérett?

Figyelt kérdés
Mikor válik ivaréretté és mikor tüzel(nőstény)? Hogy lehet házilag megállapítani a cicák számát?

2012. szept. 5. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:

ha azt veszem alapul, hogy tavasz végén-nyár elején szoktak általában születni, a köevtkező tavasszal már tüzelnek - ez egy házi megállapítás volt :P

milyen cicák számát akarsz megállapítani?

Hogy hány fog születni?? Házilag? Csak több éves megfigyelések eredményeképp tudsz mondani egy átlagot, de attól lehet több, kevesebb is, mert mint az embernél, ez se törvényszerű.

Szerény véleményem szerint.

2012. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amikor már kezdenek foltosak lenni a plüssmackók.
2012. szept. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tapasztalataim szerint...kb fél éves-éves korukra lesznek a nőstények ivarérettek a hímek...hát nehéz kérdés...amikor már jelölnek, ezt egyede válogatja igazából ahogy tapasztaltam itthon. a cicák számát én már majdnem pontosan meg tudom mondani ha láttam a nőstényt vemhesség előtt és alatt is párszor csak úgy ránézésre. de 16 éves macskatartási tapasztalatom van :) macskákkal nőttem fel :)
2012. szept. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
van amelyik cica csak 1 eves kora utan tuzel...a fajmacskakra jellemzo inkabb pl perzsa stb
2012. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eddigi nőstény macskáim 7-8 hónapos korukban tüzeltek először.
2012. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, a kandúrok meg olyan féléves koruk körül kezdenek "érni".
2012. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mik a jelei egy macska tüzelésének?
2012. szept. 8. 01:15
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy 1 éves koruk körül tüzelnek először. Nekünk két lánycicánk, mindkettő ebben az időben kezdte. A tüzelés jeleit pedig biztosan észre fogod venni. Hangos, jellegzetes nyávogással fel-alá járkálnak, dörgölőznek mindenhová, és tartogatják a hátsójukat. Ilyenkor sokkal gyakrabban fürdenek is, mint egyébként, főleg az ilyenkor problémás helyen...
2014. márc. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!