Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A panthenol ártalmas a cicákra?

A panthenol ártalmas a cicákra?

Figyelt kérdés

Sebes a szomszéd néni kiscicájának a lába, de ő azt mondja, hogy begyógyul. Én szeretnék segíteni rajta, van itthon panthenol, a sebeimre is mindig azt fújok, még a szüleim mondták, hogy jó rá.

A sebe, illetve a lába olyan, a talp résznél, a párnák vérzenek, olyan mintha ilyen ragacsos valamibe lépett volna, és most (szerintem!) lejött a talppárnáiról a bőr, mert élénkebb színűek, és nem pihések, hanem ilyen, inkább hússzerűek. Vagy nem tudom, hogy hogy mondjam.

Szóval, arra fújhatok panthenolt? Vagy valószínűleg lenyalná, és akkor megmérgezi magát? Vagy tényleg elmúlik hamar neki? 2 napja sántít szegény. Én nem tudom orvoshoz vinni, még iskolába járok, és a szüleim nem adnak pénzt rá, a néni sem tudja orvoshoz vinni.



2012. szept. 6. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hiába fújsz rá panthenolt, a talpáról két lépés után lekopik, a szőrös részen meg semmit nem ér!

Kend be inkább fertőtlenítővel, például Betedine-nel, akár többször is egy nap!

2012. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor azzal kenem, mindjárt meg is keresem a cicát, hátha itt van valamerre! Remélem meggyógyul, nagyon aranyos:)
2012. szept. 6. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!