Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska idomítható?

A macska idomítható?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Ő is ezen gondolkozik veled kapcsolatban.
2012. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, bármire... amit ő is meg akar tanulni.
2012. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
36%

Iiggen! És milyen cuki!


Bárnem tudom, hogy mindegyik fajta idomítható-e,mert elvileg minél fajta tisztább, annál idomíthatóbb.


Nekem van egy exotikus perzsám. Ül,fekszik,pacsit ad(persze olyan macska módra). Persze mindezt csak jutalomfalatka ellenében.Nagyon cuki, eddig tudtam vele eljutni.

Régebben füttyszóra jött,és dobolásra(ágyon,padlón stb.), de volt egy költözködése,kicsit sokkot kapott,és ezeket elfelejtette.Valszeg helyhez-bútorhoz kötötte.

Ja és gyakran fel kell idézni,mert elfelejti a kis drága.

A youtube-on keress rá ilyenekre!

2012. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

igen, mint pl ez is itt. :D

http://www.youtube.com/watch?v=Vt1jnQEMZ2A

2012. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon az enyém is idomitható. Csak csörgök a kedvenc hamiscuccával és már jön is. Évek kellettek hozzá, de megtanulta!

Kitartás, nektek is sikerülhet, majd vidd el egy cirkuszba.

2012. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

nemsokára lesz egy kiscicám,azért gondoltam,még időben elkezdeném 'kiképezni' :D

persze nem akarok hatalmas trükköket elvárni tőle,csak annyit,hogy ne legyen szemtelen,mint egy régebbi macskánk

pl.mindenhova felmászott,kapart,ha hívtuk leszarta.

kertes házban lakunk.

2012. szept. 10. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha ilyen vágyaid vannak akkor mondj le a cicáról és vegyél egy távirányítós autót.
2012. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:

Körülbelül egy hét alatt megtanítottam a macskánknak, hogy ahová mutatok, oda menjen. Fel tudom ugrasztani a fűtőtest tetejére például. Eleinte jutalomfalat volt a kezemben, húztam előtte, a macs meg jött utána. Most már jól láthatóan üres a kezem, mégis követi, ha mutatom neki. Ha megcsinálta, akkor kap egy jutalomfalatot. Ha olyan kedve van, akkor belemegy a játékba, és nagyon ügyesen csinálja. Ha meg nem, akkor inkább a hűtőből akarja kibányászni a jutalomfalatokat. Vagy fel se emeli a méltóságos hátsó felét.


Összességében a macskák nagyon tanulékonyak, csak nehéz őket motiválni.

2012. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ne legyen szemtelen,mint egy régebbi macskánk

pl.mindenhova felmászott,kapart,ha hívtuk leszarta. " Ez nem idomítás, hanem nevelés kérdése. Minden lakásban tartott macskának meg kell tanítani a rendszabályokat. Idomítás pl. az, hogy az enyém a "maradsz" parancsra szépen leül és nem rohan ki a lakásból. Vagy apportíroz, hozza a kis labdáját, eldobom, visszahozza.

2012. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint már írták, idomítható, ha ő is akarja. Illetve később is csak akkor engedelmeskedik, ha kedve van. Ha mindenáron idomított állatot szeretnél, akkor inkább kutyust válassz.


De ha tényleg csak erről van szó, hogy ne ugorjon fel az asztalra, arra pl jó megoldás a vízipisztoly. Ha felugrik az asztalra, akkor lespricceled. Persze nem kell eláztatni a macskát :) épp csak annyira, hogy megijedjen. Egy idő után összeköti a kis fejében, hogy ha az asztalon van vizes lesz, és szépen leszokik róla.

2012. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!