Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lépjek túl a cica...

Hogyan lépjek túl a cica elvesztésén?

Figyelt kérdés
2 napja elütötte a kocsi a cicámat. 7 éves volt. megállás nélkül sírok, csak rá tudok gondolni. nagyon hiányozni fog nekem :( :(
2012. szept. 16. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
ú hát ezt nem tudni hisz szereted így ez természetes hogy sírsz utána . :) majd egyszer le fogsz állni hidd el :D túl fogod élni egy idő után ez olyan mintha szakítanál sírsz de utána ki hevered úgyhogy csak fel a fejjel. :))
2012. szept. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom:(

Én ma egy hete veszítettem el az egérkémet, és az orvosi rendelőben sajnos elment:( Igazából addig én végig sírtam, mert nem akartam hogy szenvedjen. Amikor megtörtént még kicsit hüppögtem, de mivel már nem szenved ezért elmúlt és már csak szomorú vagyok és hiányzik. Tudod, én mindig azt szoktam mondani hogy addig van okunk sírni amíg szenvednek, de ha ez elmúlt olyankor az ember már maga miatt sír, mert hiányzik. Esetleg foglald le magad valamivel, tölts le egy programot és szerkessz róla szép képeket, mintha egy scrapbookot szerkesztenél. Én ugyan nem csináltam ilyet, de a testvéremnek segített amikor ezzel töltötte az idejét.

Engem még aznap este az foglalt le, hogy elkezdtem itt gyakorin válaszogatni az egerekkel kapcsolatos kérdésekre, leírtam a saját tapasztalataimat, így őrá is gondoltam, de közben kicit gyógyulgatott a lelkem, hogy úgymond még ittlévő állatoknak segítek. (meg gazdiknak)

Fel a fejjel, hamarosan jobb lesz, sose elejtsd el őt, és később majd amikor érzed hogy eljött az ideje, legyen egy másik társad akivel megoszthatod ugyanazokat az örömöket amiket egymásnak okoztatok:)

2012. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BellóJ válasza:

próbáld elterelni a figyelmedet valamivel!

Beszélgess a barátaiddal, nézz TV-t,gépezz !Csak ne gondolj a cicádra!

2012. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom..kinek mi a könnyebb, de szerintem ha nem gondol rá, akkor csak félresöpri a problémát és később fogja rosszul érezni magát.Legalábbis én ezt tapasztaltam korábban ha ilyen volt.

Meg én rosszul is érezném magam,hogy ha elment akkor félre akarom söpörni az emlékét? Nekem ez olyan rossz érzés.Inkább azt próbáltam megváltoztatni magamban hogy hogyan gondolok rá! Szeretettel a jó dolgokra emlékezve és ettől előbb utóbb megnyugszik az ember, később pedig egy új társ mindent megold.

2012. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem úgy a legkönnyebb, ha beszerzel egy másik cicát :) de ez csak az én véleményem. viszont az új cica segít elfelejteni a régit, a régihez kapcsolód emlékeid idővel az új cicával szerzett emlékek leváltják úgymond. persze sose fogod elfelejteni az eredeti macsekot, de így a legkönnyebb kiheverni egy állat elvesztését ahogy tapasztaltam.
2012. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pár hete vesztettem el a cicámat, nagyon nagyon szerettem, már a nézéséből tudtam mit akar, annyira összeszokott "páros" voltunk. Szívbetegséggel született, így 4 és fél évet lehettem vele együtt, megtettem érte mindent, hosszú gyógyszeres kezelés, kontroll.. sosem érdekelt a pénz, ő volt az első. De feladta. Nagyon megviselt (és a mai napig sírok). Múlt héten kaptam egy kiscicát, valamilyen szinten javult a helyzet, de nem pótolja. Ha úgy érzed, hogy képes vagy elfogadni egy új cicát, akkor vágj bele, de ha nem, akkor inkább várj. Sajnálom a cicádat :(
2012. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a kertben temettük el, úgy érzem ez volt a legjobb döntés.
2012. szept. 18. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én is ott temettem el, így kijárhatok hozzá amikor szeretnék. Így könnyebb egy kicsit.
2012. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!