Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a cicámnak? Május...

Lehet baja a cicámnak? Május 8-án született kiscica, most 5 hónapos. Még nem kapott semmilyen injekciót. Egy hete kicsit levert. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kis kandúr, teljesen benti cica. Emeleti részen lakunk a tetőre szokott kimenni ha van kedve. Whiskas eledelt kap, ritkán pár falatot tőlünk vacsi közben, ezek melett cicatejet is szokott inni. Whiskas alutasakosból naponta 3szor kap,főét-kor. Pár napja nem eszi meg mindet,próbáltam neki adni más husit (házit) rántottát kenyeret de nem is kell neki. Nem mondom hogy nem eszi a kajcsiját de nem úgy mint máskor.következő hónapban viszem beoltatni az alap kötelező oltásra. 5 hónapos,ma mértem 3 kg 20 dkg. ez egészséges? sokat játszunk vele, nagyon energikus is,de mi a baj vele? van vele valami egyáltalán? aggódom nagyon. megszerettem!!!! előre is köszönöm

2012. szept. 18. 18:00
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
50%

A Whiskas felejtős kaja, mind marketing táp!


5 hónapos, és 3,2 kg? Az szerintem rengeteg! Az enyém 6 és fél hónapos, és 2,5 kg. Így is kicsit teltebb.

Ne etesd túl, szegény macska túl van etetve, ráadásul nem túl jó minőségű eledellel!

A tojást, meg rántottát, meg az ilyen olajos zsíros ételeket felejtsd el, mert olyan hasmenést, és hányást kap a macska, hogy ihaj!

2012. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vicuska87 ***** válasza:
27%
A normál étrend: Sós vízben főtt csirkehusi, (disznó semmiképp), valami közepes minőségű száraztáp. De mehetne a royal canin is 1.200 kg-ja. Egy 10 kg-os 12.500, ingyen házhoz hozzák, és fél évig elég, mivel egy jó minőségű prémium tápból sokkal kevesebbet eszik a cicus!
2012. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. mit ajánlanál neki enni? azt hittem a awhiskas az jó. Van itt még olyan hogy Felix meg Kit Kat. ezek?? vagy ha nem akkor mégis mit? Állatboltban vettem neki olyan szárazeledelt amin rajta volt hogy erősíti az egyik a szívét, a másikon pedig a szőre volt rajta. teljesen hozzá nem értő vagyok.
2012. szept. 18. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
A tasakost felejtsd el, ahogy előbb írták. Annak nagy része szója és víz. Csak átfut a cicán. Inkább vegyél neki az árán jó minőségű húskonzervet, attól hízni sem annyira, izmosodik inkább.Meglátod, milyen kevés ürülék lesz. Hogy mérted meg? Mert én is soknak találom, amit írtál, bár a méretét nem tudjuk, lehet, hogy nagyobb testű is. Enyém egyik felnőtt, 3,5 kg. A másik 5 kg, de ő akkora, mint egy kisebb kutya, pedig nőstény.
2012. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
!1 cm hosszú,fejtől törzs végéig és 26 cm magas. körülbelül. most mértem le. és nem értem, ne haragudjatok. mi az hogy húskonzerv? mert ugyebár az is van whiskasba,vagy más macskaeledelben.és én azt látom rajta hogy ugyan az a kettő csak az egyik ki van adagozva a másik pedig több ideig elég felbontás után. tényleg nem értem, de annyira szeretném ha jó élete lenne a cicámnak. amúgy nem a hagyományos rövidszörű cica, elég bundás, és vastagabb a bundája mint a normális házimacskáknak, ezért olyan szép. nem tudom hogyan lehet képet feltölteni,különben feltölteném.
2012. szept. 18. 18:30
 6/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, 41 cm hosszú
2012. szept. 18. 18:39
 7/8 A kérdező kommentje:
ez hasonlít a legjobban rá. minden leírás passzol. [link]
2012. szept. 18. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Súlya teljesen rendben van. Száraz tápot adjál neki,ne szoktasd rá a konzervre,hacsak nem akarsz ízesített vízért komoly összegeket fizetni.Arról nem szólva,hogy a tápértéke 0.Én a Kennels Favourite Kis-Kis macskatápját adom a cicámnak és gyönyörűen néz ki,egészséges.Ha a levertsége nem múlik vidd orvoshoz.
2012. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!