Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta lehet a cicus?

Milyen fajta lehet a cicus?

Figyelt kérdés

Még tavaly tavaszon a kertünkben találtunk egy cicát,lerogyott volt,ugy hogy befogadtuk.De azon gondolkodom,hogy vajon milyen fajta lehet.

Nagyon vastag a farka.A szőre mindenhol nagyon hosszú(5cm).Kivéve nyaknál,ott kb 2cm.Télen még gallérja is szokott lenni,és természetesen dúsabb bunda.Az arca egy picit lapos,az orra rövid,kb mint a perzsa cicusoknál.Nagyon nagy szeme van,és sárga-zöld árnyalatú.A füle végén hosszú,fekete szőr van.Bunda mintája cirmos.Nem az az igazi szürke cirmos,hanem olyan barnás-szürkés.Még az "1000 képen a Macskák" könyvben sem találtam meg.Anyukám szerint perzsa féle.

Nagyon szépen megköszönném,ha elmondanátok,hogy ti mire tippeltek,vajon milyen fajta lehet a cicus. (:


(Elnézést,hogy képet nem mutatok,de sajnos nem találtam róla egy rendeset sem.Mindenhol hátat fordit. :S Remélem ez még nem nagy gond számotokra. :) )


2012. szept. 21. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán perzsakeverék.
2012. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem félperzsa. A leírás alapján (rövid orr, hosszú szőr, télen gallér) hasonlít az én cicámhoz, aki szintén félperzsa. :)
2012. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A színéből és a füle végén található bojtból és a gallérból maine coon-ra tippelnék, viszont nekik nem nyomott a pofijuk.

Fényképezd le amikor alszik. :)

2012. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A füle végéről énis gondoltam Main Coon-ra,de kicsi a szája,és az álkapcsa is.Main Coon-nak pedig rettenetesen nagy az álkapcsa.

Képet pedig megpróbálom később csatolni,mert egyik képfeltöltő oldal is nagyon lassan tölti,már vagy 10 perce itt ülök,és nem tölti. :/

2012. szept. 22. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Na most már nagyon kíváncsi vagyok hogy néz ki a cicus. :)
2012. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Végre sikerült feltenni.Nagyon nagy volt a kép,ezért nem engedte. :/ No de itt van 1 kép róla :)


[link]

2012. szept. 22. 20:24
 7/9 A kérdező kommentje:

Illetve itt van még 1 kép. :) Nem nagyon volt kedve játszani a fotomodell-t. :D


[link]

2012. szept. 22. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem manie coon és házi keverék.
2012. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam,talán Main coon,házi,és perzsa keverék,mivel a Main Coon-nak és házi macskának sem lapos a pofija.Main Coon-t csak azért mondom,mert még csak a Main coon-nak láttam fekete szőröcskéket a füle végén. :)

De azért köszönöm a válaszotokat. :)

2012. szept. 22. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!