Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meglehet tanítani erre,...

Meglehet tanítani erre, valahogy egy macskát?

Figyelt kérdés
Szeretnék a közeljövőben egy kiscicát, csak attól tartok, hogy szétkarmol mindent, pl. függönyt. Ezért szeretném megtudni, hogy valamilyen módon meglehetne arra tanítani, hogy ne a bútort és egyebeket, hanem a kaparófát használja.
2012. szept. 28. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, meglehet. Ha még kiskorában rászólsz hangosan vagy vízipisztollyal lespricceled, akkor nagyobb korában is a kaparófát fogja használni.
2012. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet őket nevelni, sok-sok kitartással.Arra azonban ne számíts, hogy soha nem fog a függönyre támadni. Mozgatja a levegő, neki az játék. Nekem két cicám van, a játék hevében néha a függönyön keresztül játszanak egymással. Van kaparófa, olyan, hogy fel is tudnak rá mászni, időnként mégis meghuzogatják a körmüket a kanapé hátán.Ezekkel számolni kell. Mióta cicáim vannak, nincs vágott virág vázában, mert első dolguk megszemlélni, ami azzal jár, hogy borul minden. A könyvespolc tetejére sem rakhatom, mert az egyik fel tud menni oda is. A virágosnál már ismerik a férjemet, tudják, neki olyan virágot kell ajánlani, ami rövidszárú :)), mert azt a könyvek közé be lehet tenni.
2012. szept. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kettessel, bár nálunk a függöny sosem okozott gondot, valahogy nem érdekli, még akkor sem, ha lebegteti a szél.

Az első pillanatoktól kezdve tanítom, hogy a bútorokon ne élezzen körmöt, van kaparófája (épp most cseréltem, mert az előzőt már darabokra szedte), de nagyon néha azért bepróbálkozik a kanapéval (de közben engem néz, hogy mikor veszem észre... nagy franc!).

Nálunk a könyvespolcra sem mászik fel, mondjuk nagyon keskeny, szerintem nem is tudna. Egyébként egész könnyen nevelhetők, kitartás és következetesség kell hozzá. Nálunk tilos a konyhapultra-asztalra felmászás, illetve a kunyerálás, ezeket be is tartja (a sonka a gyengéje, ha azt eszünk, akkor az ajtóban ül és borzasztó bánatos fejjel néz).

2012. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és mindent elhiszel, amit hallasz? ez se vall sok észre. azéra meg pláne nem, aki mondta.
2013. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!