Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom hogy a macskám...

Honnan tudhatom hogy a macskámat mikor kell ivartalanítani vinni? A viselkedésén látszik majd, ha ivarérett lesz?

Figyelt kérdés

Életemben nem volt macskám, a mostani is egy talált kislány, így azt sem tudom pontosan, hogy mikor született, az állatorvosnál az oltási igazolványára hasracsapás után 06.10-ét írtak be születési dátumnak(2012).

Mindenképpen ivartalanítani kell, rengeteg a kóbor macska a környéken, honnan tudhatom, hogy mikor kell vinni?


2012. okt. 9. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónaposan vidd el.
2012. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem kell megvárni az ivarérettséget, az csak bezavar neki.
2012. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Valóban nem kell megvárni az ivarérettséget. Kislány cicát olyan 6-7 hónaposan kéne ivartalanítani. Én a helyedben decemberben vinném el, mert akkor már hat hónapos lesz, és januárban tüzelési időszak van a cicáknál, tehát akkor a tiéd is igen nagy valószínűséggel már tüzelni fog.

Ráadásul a Zöld Zebra szervezésében decemberben rendszerint tartanak ivartalanítási akciót. Ilyenkor csak 7 500 Ft. szokott lenni, mindennel együtt a műtét.

2012. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
42%
Eléri az 1 kg-ot, és már viheted is a cicát!
2012. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

3 cicám van és mind a hármat 5-6hónapos korukban kellett ivartalanítani nincs súlyhoz kötve ha elérték az 1 kg-ot az nem elég 2 hónaposan voltak a cicáim 1kg-osak és az mér eszméletlen korai

5 hónapos a leghamarabbi időpont elötte értelmes normális orvos nem csinál műtétet mert nem veszélyezteti a cicák életét mert bizony 5 hónapos koruk elött nem elég érettek egy műtéthez

2012. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
előző voltam nekem minden cicám talált kidobott cica és ha nem tudod pontosan a születési dátumot akkor sincs baj az állatorvos nekünk is "hasracsapásra" írta be de ők látják max egy hét eltéréssel ha a beírt dátum alapján elérte az5 vagy az 5és fél hónapos kort nyugodtan viheted
2012. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Maxitabi ***** válasza:

Ez magyar téveszme, hogy el kell érnie az ivarérettséget, meg nem lehet 5 hónapos kor előtt.

Az USA-ban és NyEu-ban már a minél hamarabbi műtétet praktizálják, mert ahogy az embereknél is, a macskáknál és a kutyáknál is megállapították, hogy korábbra került az ivarérés!!!Tehát a te cicád most kb 4 hónapos, vagyis elvileg már vihető, de megvárhatod vele a jövő hónapot. Vidd el nyugodtan, ne várd meg, amíg elkezd tüzelni-vernyog,forog és kínlódik - addig, amíg be nem fedezik.

2012. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nekem a doki (Mohai Imre van itt nálunk, elég drága sajnos... :S) azt mondta, hogy majd látszani fog a viselkedésén, és majd akkor vigyem... Csak nem igazán figyeltem, amilyen hülye vagyok, és most nem tudom mi van. Meg azt is mondta, hogy januárban vannak akcióik, de nem feltétlenül érdemes várni csak az akció miatt. (Pedig nagyon le vagyok égve, még fogalmam sincs hogy kerítek pénzt ivartalanításra, szóval nem ártana mégis az akciós időszakban :S)
2012. okt. 9. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már látszik a viselkedésén, akkor tüzel. Én az egyiknél megvártam, mert azt mondta az orvos, hogy 8 hónaposan vigyem. Míg megkaptam az időpontot itthon nyivákolt mint egy eszeveszett, az ivartalanított fiú macskám kergette ész nélkül, és ivartalanítás után is megmaradt ez a szokásuk, időnként őrjöngve kergetik egymást....úgyhogy én nem javaslom, hogy kivárd, amellett elkezdhet jelölgetni is. Ahány állatorvos annyiféle variáció, hogy mikor jó vinni. Az enyém 8 hónapos kort ajánlj, de a mostaniakat 5 hónaposan vittem és megcsinálta ugyanúgy. Azt mondta, hogy kicsit nehezebb volt a műtét, mert még aprók a szervek, de így viszont a macskát nem fogja megviselni a műtét. Az ár is változó mindegyik orvosnál, van aki 7000ért, van aki 17000ért csinálja, kérdezősködjél, hogy mennyi.
2012. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Maxitabi !

Lehet, hogy más helyeken már bevett szokás, hogy kg felett megcsinálják, viszont máshol meg más helyen ejtik a vágást, ha ennyire tudod, akkor ezt is kell tudnod. És az itteni orvosok nagy része nem hiszem, hogy vállal 1kg-os macskát, ha kicsik a szervek, sokkal nehezebb a műtét, egész más eszközök kelhetnek hozzá.

2012. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!