Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan macskafajta ami...

Van olyan macskafajta ami csak egy emberhez kötődik a családban, de ahhoz nagyon?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 06:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

És a sziámi nem aszerint választ, hogy ki törődik vele, ki eteti, hanem rácsap a hasára és kiválaszt valakit?

Gondolom (tudatlanul), ő is azt választja, aki eteti, szeretgeti, mert ha nem akkor elég nagy gáz.

2012. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Ian Catman ***** válasza:

11-es: igen, igazad van, bár egyes etológusok szerint pont a sziámi az amelyik "rácsap a hasára" ahogy te mondtad, de nyilván befolyásolja, hogy ki kedves vele, ki gondozza.

Mindamellett a legöntörvényűbb macskafajta.

Ennek nagyrészt az az oka, hogy ezt a macskát háziasították legkésőbb, a gyarmatosító angolok hozták be Európába, ellentétben több fajtársával, pl. a legismertebb a szürke cirmos (leggyakoribb házimacska), amely eredetileg a núbiai kaffermacskától származik, és hatezer éve háziasították a mai Egyiptom területén (aztán szent állat is lett). Nem viccelek, hobbiból tényleg "macskológus" vagyok, olvasok róluk (és szeretem a macskákat).

2012. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én házimacska párti vagyok, mondjuk a sziámi tényleg szép, hasonlít az arcuk a házi macskáéra, a nyomott orrú macskák viszont nem tetszenek egyáltalán.

Több macskám is van, 5, páromnak is van "saját" macskája meg nekem is. Kiskorban már kijelöltük melyik kié, vele foglalkoztunk többet.

Van szürke cirmosom, két tiszta fekete, fehér ár folttal és egy vörös fehér :)

2012. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!