Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezek veszélyt jelentenek egy...

Ezek veszélyt jelentenek egy kiscicára? Piszok, növényföld, tüsszögés.

Figyelt kérdés

Sok apró kérdésem van, gondodoltam nem bontom szét sok kérdésre.

- A lakás tisztasága befolyásolja a kiscica egészségét? Kitakarítottam, amikor érkezett, de lehet valamire nem figyeltem oda. Piszoktól lehet baja?

-Egy elhalt szobanövény földjét ette egyik nap, nem lesz belőle baj?

-Kb fél óránként tüsszög a 2 hónapos kiscicám, ez normális? Korábbi gazdija szerint igen...


Köszönöm a segítséget! :)


2012. okt. 16. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tisztasághoz tudok hozzászólni. Ha kitakaritottál biztosan nincs kosz. Ugyhogy azon ne parázz. Az én cicáim monjuk nem tüsszögtek, csak ha valami max zavarta az orrukat.

Amugy, hogy minden oké legyen, oltasd be a cicádat!

2012. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, be fogom oltatni!:) csak azt mondták, még kicsi hozzá, két hét múlva lehet oltatni. addig csak csendben rettegek itthon:D
2012. okt. 16. 17:21
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
43%

Hát az hogy fél óránként tüsszög, nem annyira normális, esetleg az érkezés egy-két hetébe.

A növényföldet, ne egye, azért nem egészséges!

2012. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A földben lehetnek kórokozók, akár még férges is lehet tőle.

A tüsszögés sem igazán jó jel, figyelj rá, mert lehet, hogy kezdődő macskanátha, ami igazából nem nátha, hanem egy sokszor halálos kimenetelű vírusos betegség. Ha rosszabul lesz, váladékos "csipás" lesz a szeme, akkor macskanátha.

2012. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mecse ***** válasza:
100%

A macskák eredetileg kinti állatok szóval nem lesz semmi baja a portól a lakásban (ha takarítottál akkor nem hiszem hogy bármennyi por is lenne).


A tüsszögés az nem igazán normális ilyen gyakorisággal, azt mondanám hogy van a lakásodban valami amire allergiás lehet, viszont ha az előző gazdinál is már tüsszögött akkor ez kilőve. A tüsszögésnél azonban sokkal nagyobb gond lehet a köhögés, szóval figyeld hogy azt nem csinálja-e. Ha ahogy előttem is mondták, váladékozni kezd a szeme erősen vagy az orrából világos színű dolgok folynának, akkor mehetsz vele az orvoshoz (én ha a tüsszögés nem javul akkor így is megmutatnám orvosnak).

2012. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk is sokszor trüsszögött a macskánk és csipás is volt a szeme.Igaz mi kint tartjuk.Elvittük az állatorvoshoz adott neki vitamint és jobban is lett.
2012. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!