Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Odajött a kapunk elé egy...

Siklóimádó kérdése:

Odajött a kapunk elé egy macska, és már majdnem egy hete ott van, mit csináljak hogyne féljem tőlem?

Figyelt kérdés
már minden tőlemtelhetőt megtettem , de szeretném őt befogadni , csak még félénk.....:(
2012. okt. 20. 18:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
kiscica :)))....de már evett is joghurtot , cicatápot vettem neki meg ilyenek
2012. okt. 20. 18:23
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem fél a siklóidtól
2012. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
am már amugy sincs egy sem , sőt még nem is látta őket , ...te eszement
2012. okt. 20. 18:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Ppróbáltad már zsinórral becsalni? Nem láttam még olyan macskát, aki ennek ellenállt volna.
2012. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Adj neki enni próbáld megsimogatni.Lehet hogy rosszul bántak vele azért fél.Szeretettel kell foglalkozni vele.Hívd be tegyél neki ruhából fekhelyet.
2012. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Adj neki tejet. És amíg megissza, addig próbáld megsimogatni.
2012. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de már ezeket mind próbáltam , na de megpróbálom mégegyszer :)am de ha nyulok hozzá fele akkor meg visszahúzódik és arrébmegy...:(
2012. okt. 20. 18:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Két szabály:


- türelem :)


- a félősebb cicák esetén meg kell várnod, amíg ő veszi fel a kontaktot veled. :) Lehet , h hónapokba telik, mire bújózni fog hozzád, vagy belenyomizza a tenyeredbe a buksiját. :) A lényeg: az ő esetében hagynod kell, hogy magától tegye, amint ilyen szintű bizalom ébred benne. :) Közben gondolj rá őszinte szeretettel továbbra is - megérzi. ;-) Lehet becézgetni, halkan, kedvesen szólj hozzá. Akár halkan énekelhetsz is neki, ha nem ciki adott szituban. :)

2012. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsd el, hogy lehet, hogy van gazdája és éppen őt keresi.lehet kiszökött a házból stb....De, ha olyan környéken vagytok ahol sok az autó, kóbor kutya akkor persze jobb lenne biztonságban tudni.Szerintem amikor látod, hogy ott fekszik akkor ülj le és dobáld felé a konzervet (a táp nem annyira szagos mint a konzerv így nehezebben tud ellenállni a konzervnek.) És mikor elég közel van akkor se vesd rá magad, hanem csak beszélj hozzá és add oda neki a konzit egyre közelebb míg elérhető nem lesz.Akkor majd egy határozott mozdulattal kapd el, de csak finoman különben elveszíted a bizalmát.Remélem érthetően fogalmaztam.. :)
2012. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
am nem kiszökött , hanem egy autóból rakták ki szegényt és a kapunk elé telepedett :))))
2012. okt. 20. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!