Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr cica tulajdonosokat...

Kandúr cica tulajdonosokat kérdeznék ivartalanítás utáni órákról, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Jövő 7en lenne lehetőségem hogy itthon is maradjak vele mivel ő nem benti cica, kijárós... de a helyére a garázsba be tudom majd addig zárni, míg gyógyulgat. engem nem érdekel hogy milyen pozitívumai vannak, mert tisztába vagyok vele, hanem amikor hazavittétek akkor milyen hamar volt jobban? ez utána fáj neki, vagy kap valami gyógyszert? 2kutya van mellette gondolom ne engedjem őket össze pár napig, de mire számítsak?? segítsetek. köszönöm
2012. okt. 26. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bágyadt lesz, kóvályogni fog. Mindenfelé menni akar majd, meg mindenhova felugrani, de folyton elrontja, felborul, leesik. Ezen a fázison úgy 1-2 óra alatt túl van, utána már csak aludni fog.

Ne tedd magas helyre (ágy, fotel), mert könnyen lepottyanhat.

Enni-inni nem szabad neki adni amíg ki nem tisztult teljesen, hogy ne nyeljen félre. A fény és a zajok nagyon megzavarják, jó ha sötétben és csöndben tartod. Az én cicum be is pisilt, miközben az ölemben feküdt, tehát már csak ezért sem tanácsos az ágyon tartani.

Másnapra kicsit bágyadtabb és sértődöttebb lesz a szokásosnál, az átlagnál többet fog aludni, de harmadnapra mintha mi sem történt volna. :)

2012. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valahol azt is olvastam, hogy reggel elvitték és estére már el is felejtette a egészet. nem tudom, eléggé félek tőle de tudom hogy az ő érdekét szolgálja. félek ettől az időszaktól, mikor esik kel... nem bírom nézni majd, olyan hamar kétségbe esek, ismerem magam. :) nameg amilyen kajafüggő a műtét előtti estét ki sem bírja! :D
2012. okt. 26. 18:09
 3/7 A kérdező kommentje:
és köszönöm a választ pont ilyen válaszra van szükségem aki értehtően leírta hogy néz ki a dolog a gyakorlatban!
2012. okt. 26. 18:10
 4/7 tetris ***** válasza:
100%
Ha már túl lesz a műtéten, sokkal simulékonyabb, kezelhetőbb lesz, és nem fog lespriccelni semmit. De közvetlenül a műtét után úgy fog kóvályogni, mintha belőtte volna magát. A miénk időnként nyávintott egy hatalmas-rémisztő-sose hallott hajmeresztőt, aztán aludt tovább. A frászt hozta ránk akkor éjszaka. Másnapra semmi baja se volt.
2012. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia, ne izgulj, valóban egy kicsit kótyagos lesz, ahogy ébredezik.

A legjobb lenne, ha a szállítóbox-ában maradna, amíg teljesen fel nem ébred. Első válaszoló jól leírta, nem magasra tenni, minden veszélyeset eltenni az útból, mert a feje le fogja húzni.Ne igyon, egyen még aznap, hogy nehogy kihányja. A doki ad neki antibiotikumot és fájdalomcsillapítót is -általában, neked arra kell figyelned, hogy a sebet ne bántsa-ne nyalogassa. De harmadnapra már semmi nyoma nem volt az egésznek nálunk.

2012. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon függ az altató mennyiségétől!


Nekünk reggel 10-kor műtötték a cicust, és csak 3 órával később kezdett ébredezni. A cica hordozóból majd ne vedd ki, kijön ő magától ha akar, és van ereje. Az enyém egyből kijött.. persze rossz volt nézni is :) Csak kúszni tudott egész nap, és sokat aludt. De minden áron velem akart lenni az ágyon (ez a nőstényeimnél is így volt), úgyhogy inkább felraktam én, úgy biztosan nem esik vissza :)


Viszont ezek után nem mertem ott hagyni nehogy leessen. De oda bújt mellém, és már biztonságban - gondolom, hogy biztonságban érezte magát - nyugodtan aludt tovább. Este 10-11 felé már elég normálisan tudott járni, már csak picit kóválygott. Éhes volt, meg szomjas. De nem szabad adni neki addig semmit, amíg nem 100%-os a cica! Ez fontos, mert félrenyelhet! Én csak másnap hajnalban, 3-4 körül adtam neki enni, inni. De az én dokim elég komoly altató mennyiséggel dolgozhat. Ezen a másnapon még picit óvatosabban ült le mint máskor, lehetett látni ahogy helyezgeti a kis fenekét... :) De harmad nap már nem volt semmi gond.

Ja és ne lepődj meg, de nagy valószínűséggel legalább egyszer maga alá pisil amíg ébredezik. De ez normális.

2012. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én kandúr cicusom is lassan ébredezett, sokat kóválygott, meg rengeteget hányt, de végül is bújt hozzám. Nálunk ma van a másnap, mozgása kezd egyre jobb lenni, csak az zavar, hogy olyan fura és értelmetlen a tekintete... biztosan nem marad így, de én attól félek, hogy mégis...
2014. ápr. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!