Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedik egy vemhes...

Hogyan viselkedik egy vemhes macska?

Figyelt kérdés

A cicám 7-8 hónapos, nőstény.

Régebben már volt vemhes cicám, de annak nagy kerek hasa volt, és a szülésnél is ott voltam.


Viszont most a 7-8 hónapos nőstény cicámnál vettem észre, mintha hasa lenne, de őszintén szólva fogalmam sincs, hogy neki most tényleg azért nagy-e a hasa.


De a mai napon, akárhányszor vettem kezembe, morog, nyávog, mintha fájna a hasa.... ez valami jel, hogy vemhes? folyton követ, és néha keresi a helyét bizonyos szobákban. De nem igazán nagy a hasa, inkább olyan mint aki jól lakot. Egyenlőre a mellbimbója se nagy, de őszinte leszek ezt nem is néztem meg a régi cicánknál, hogy mikor kezdett duzzadni.

ma már volt széklete is, szóval hogy nem tudná elvégezni a dolgát az kilőve.

Létezik, hogy azért fáj a hasa mert vemhes?



#macska #vemhesség #fájós has
2012. okt. 31. 10:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Lefotóztam oldalról, és elölről a hasát, és szerintem nem nagy, de amikor felemelem mindig nyervog de úgy mint aki azt akarná, hogy hagyjam békén. o.o teljesen tanácstalan vagyok.


Itt vannak a képek:

[link]

[link]

2012. okt. 31. 10:24
 2/7 A kérdező kommentje:

Az elöző cicámnak összesen 8 kiscicája született, így neki alapból is nagy pocakja volt. Nem volt az a nyervogós cica, nem morgos ha simogattuk a hasát. A szülés is komplikáció mentes volt, és szinte mire hazaértünk megszülte a 8 kis csöpséget. Utána ivartalanítva lett a mama, de rá 2 hónapra ellopták.


Ez a cica kinti és benti cica, most bent van és az ágyamon alszik. Egy kiscicánál lehet, hogy kisebb a hasa és talán ezért nem vettem eddig észre, de most észrevettem.


Összekuporgott, és ha az ölembe szeretném venni kicsit morog... mint amikor figyelmezteti egy nagy cica a kiscicát, hogy hagyja békén. Mikor sikerült először felvennem a karmait a vállamba mélyesztette.


Tényleg korai vemhessége van?? o.O

2012. okt. 31. 10:39
 3/7 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=DZvprLDq514


itt a videó is, bár a hang nem jött át rendesen rajta. De látszik rajta, hogy nem kívánja a másik társaságát... vagy inkább a piszkálását...

2012. okt. 31. 10:43
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:

Lehet az is hogy vemhes, de lehet valami öröklött halálos betegség is!, Vagy még sok-sok más dolog is lehet. Orvoshoz kellene vinni, és ő megmondja!

Az ivartalanításon, nem gondolkodtál el még?

Nagyon sok a cicára nézve komoly betegségeket tudsz vele elkerülni!

2012. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit csináltatok a nyolc cicával, az nagyon sok! Ezeknek a cicáknak is tudnátok gazdát találni?

Lehet terhes, de lehet felfújódás, bármi. Vidd el orvoshoz az megmondja és ivartalanítani kéne.

Naponta több ezer kismacska születik, engedd, hogy aki szeretne kismacskát, őket fogadja örökbe, nem kell még növeli a kismacskák számát.

2012. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ő az a cica, aki eltűnt pár napra? Lehet, hogy megsérült a hasánál és azért van neki bedagadva. Mindenképp orvosnak kéne megmutatni!
2012. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, végül sikerült megtalálni az okát, mi volt a baja.

Egy másik cicával verekedés elég csúnyán, éjszaka beszaladt emiatt egy másik szomszéd garázsába, s reggel ezért nem jött elő mert be volt zárva. Kb. 4-5 fele került haza!!)

Szóval, a farka végén egy kis kitüremkedés van, amit orvossal elláttunk. Megnyugtatott, hogy nem vemhes, és semmi komolyabb baja nincsen.


Az előző mama cicánál, a 3 hetes korában, amikor ultrahangon már látszódik, kb. hány kiscica várható, már onnantól kezdve keresgéltem megfelelő gazdikat neki, és mindegyiknek sikerült gazdit találni. Mai napon annál a családnál élnek, és mindig küldenek róluk friss képeket. :))

2012. nov. 3. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!