Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most csináljak a macskával?

Most csináljak a macskával?

Figyelt kérdés

3 hete itt van egy kutya nálunk, menhelyről fogadtuk örökbe. A cica 2,5 éves, egyedüli, de kiskorában cicákkal, kutyákkal volt együtt. Egyszerűen bármit csinálok, nem fogadja el a kutyát. Ő remeg érte, sír, nem bántaná, imádja a cicákat. A macska a hálóban van, a kutya az előszobában. Egy szúnyogháló választja el őket. Sajnálom a kutyát, mert itt akar lenni velünk, olyan mintha ki lenne zárva a falkából, de a macska az első, ezért nem engedhetem be. Arra számítottam, hogy legalább felpofozza, vagy valami, de semmi. Nem megy oda az ajtóhoz, nem is akarja megszagolni, "megismerni" a kutyát. Ez megy már 3 hete.


Segítsetek mit tegyek?


2012. nov. 6. 12:03
 1/6 Csivibaba ***** válasza:
100%
Én beengedném a kutyát. Csak előtte le kell nyugtatni, mert lehet, hogy a macskát az zavarja, hogy a kutya ennyire izgatott. Ha meg nem tetszik a macskának, akkor majd elbújik előle. Nálunk egyből megy a szekrény vagy a hűtő tetejére, ha nem akar a kutyákkal bandázni. És ezzel meg is van oldva. Viszont ha elbújik előle, akkor ne hagyd a kutyának, hogy piszkálja!!
2012. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy össze kéne ereszteni őket, és akkor a macskának nem lenne más választása, meg kéne barátkozni a kutyával. lehet, hogy így is eltart 3 hétig, mire nem fog rá fújni, de egyszer el kell kezdeni. Jobb ötletem nincs.
2012. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi történetünk is hasonló, csak nálunk fordított volt a helyzet. A kutyus nálunk volt, mikor idetévedt egy kb. 1-2 éves cica, akit befogadtunk. Nálam fel sem merült, hogy külön kellene zárni őket, első találkozáskor rászóltam a kutyusra, hogy nem szabad bántani, megtartották a távolságot, ismerkedtek egymással. Ha túl közel érezte magához a kutyust, akkor kicsit odapaskolt neki, erre a kutyus kikerülte. Kellett egy kis idő, míg a cica látta, hogy semmi gond, és kezdett megbízni a kutyában. Azóta a legjobb haverok, kísérgetik egymást a kertben. Szerintem a felügyeleted alatt engedd őket össze, úgy, hogy a cicának legyen menekülési útvonala, ne legyen sarokba szorítva. Előbb-utóbb megszokják egymást, és ha nem is lesznek a legjobb barátok, elviselik egymást. Nálunk mindenki családtag...
2012. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam 1 éves macskához jött kutya. Az első 1-2 hétben fújt rájuk, aztán megszokta. Nem volt más választása, mivel panelban lakunk, nem tudtam volna külön rakni őket (nem is akartam).

Ereszd őket össze (biztos, hogy a kutya nem bántaná?), így a macska lesz depressziós. Nem tarthatod elzárva egy kis szobában...

2012. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát mi is panelban vagyunk. A kutya pedig nagy, 42 kilós. Nem hiszem, hogy bántaná. Ha összeengedem őket, akkor a cicának nem lesz hová bújnia, nem lesz egy saját területe, ahol biztonságban mozoghat. Ráadásul lehet, hogy epilepsziás. Egyszer volt nálunk egy cica, és nem jöttek ki jól, aztán a másik cica felugrott az ágyra a párom lábához. Ő meg rohamot kapott, habosat hányt, remegett nagyon durván. Az orvos azt mondta, nem tudja pontosan megmondani, hogy epilepsziás-e, de az biztos, hogy ez egy roham volt.


Köszönöm a normális, használható válaszokat. Nem vagyok kíváncsi olyan idióta kommentekre, hogy dobjam ki a macskát, satöbbi. Ő az első, a kutya csak a második, és csak olyan válaszokat várok, akik ezt felfogják, köszönöm.

2012. nov. 6. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp próbáld meg összeengedni őket, mert különzárva sosem fognak megismerkedni egymással.

Viszont ha tényleg annyira rosszul reagál rá a cica, hogy még az egészségének is árt, akkor attól tartok a kutyusnak kell másik gazdit keresni. :(

Vagy esetleg lehet kapni cicáknak mindenféle nyugtató cuccokat. Van valami feliway párologtató, vagy mi. Esetleg ennek utána nézhetsz, hátha.

2012. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!