Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan fajtacica aminek...

Van olyan fajtacica aminek problémás a tartása és/vagy nem igazán való gyerekek közé a családba?

Figyelt kérdés

Sajnos megmérgezték a cicánkat, aki házimacska volt.

Arra gondoltam, hogy mivel a fájdalmunk sosem múlik el, de már enyhült,új cica költözhet a házba.


Arra gondoltam, hogy ezúttal fajtiszta cicát választahnék, de nem tudok sokat a fajtacicákról.


2012. nov. 7. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem fogadsz örökbe egy gazdátlan cicát? Ezzel egy életet megmenthetnél.

A fajtákat nem ismerem, mindig befogadott macskáim voltak.

2012. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sziámit ne válassz, mert az nagyon egygazdás. Akit én ismertem rendesen utált mindenkit, még a családtagokat is, csak az ő anyáját szerette. És másoktól is ezt hallottam.


Ha nekem gyerekeim lennének, akkor vagy házi cicám lenne, vagy pedig ragdoll.

"A ragdoll az egyik legbarátságosabb macskafajta. Nyitottak, könnyen megbíznak az idegenekben is, ezért nagyon oda kell figyelni rá, nehogy elkószáljon. Nagyon könnyű elnyerni a bizalmát. Szereti a társaságot, mind az emberét, mind más macskákét vagy kutyákét, de a kisgyerekekkel is nagyon jól kijön. Rendkívül stabil jelleme miatt a zajosabb környezetben is jól tudja érezni magát. A természetéhez illő lágy hangját csak ritkán hallatja, nem kíván a figyelem középpontjában lenni. Bár nagyrészt a békességéről, nyugalmáról híres fajta, mégis előfordulhat, hogy egy kis játékra akad kedve."

[link]

2012. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:

Talán a sziámi!

De ne sajnáld a pénzt a fajtatiszta cicára(kb.:70000-80000 ft), mert ha szaporítótól veszel, akkor annak 90%-ban betegség a vége, és egy újabb cica elvesztése csalódást okoz a családnak. Nem beszélve arról, hogyha beteg lesz, akkor a kórházi számla is igen borsos lehet!

2012. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mecse ***** válasza:

Azok a cicák nem valók gyerekek mellé akik nem tolerálják a "nyúzást", akik nagyon territoriálisak, akik nem szeretik ha nem az ő saját lefektetett szabályaik szerint nyúlnak hozzájuk.


Azonban is olyan dolog hogy minden cica egyéniség és bár a fajtaleírása lehet hogy azt sugallja neked hogy felakaszthatod a fülénél fogva akár és hagyni fogja (persze hogy túlzok), ettől függetlenül kifoghatsz olyat ami az arcát fogja letépni a gyermekednek ha nem jól nyúl hozzá, ugyanabból a fajtából.


Azt azért megjegyezném hogy a gyerekeknek meg kell tanítani hogyan ne bánjanak egy állattal illetve mit nem szabad, bár gondolom mivel volt cicátok ez nem lesz gond.


A ragdoll elviekben nagyon jó gyerekek mellé (én is ragdoll gazdi vagyok), türelmes, nyugodt, higgadt, kedves macska (többségében), de közülük is kifoghatsz olyat amelyik nem az, szóval tenyésztővel meg kell beszélni hogy a temperamentuma volna a fontos, és akkor ő fog tudni neked választani olyan kölyköt ami megfelel a kívánalmaidnak.


A birman is nagyon jó családba, külsőre hasonlít valamelyest a ragdollra de teljesen más a génkészlete. Kedves szelíd cicák nagyrészt :).


A maine coon is nagyon gyerekbarát, szelíd óriás.


Tényleg csak azt tudom hangsúlyozni hogy a fajta kiválasztása az csak a törtrésze a feladatnak, az nem garantál tökéletes párosítást háztartás és állat között.


Ne sajnáld rá az időt hogy találj olyan tenyésztőt akinek az a fontos hogy a cicátok tökéletesen beleillik a családotokba (és nem az hogy túladjon a kölykökön), így megkímélve titeket az idegbajtól, illetve a cicát a szenvedéstől.

2012. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:
Ha kinti cicátok volt/lesz, nem érdemes fajtacicát venned, Vicus leírta az árát. Azokat azért tartjuk bennt, mert félő, hogy ellopják(sajna),vagy ahogy ti is jártatok,ill. kutya, autó...stb.A fajtacicák nem lényesebbek, de ha hosszú szőrű, akkor rengeteg fésülés (és sok szőr a lakásban), viszont ált szocializáltabbak (nem mindig), mint a házicicák. Náluk is egyede válogatja.
2012. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden macska fajtiszta, úgy hogy értelmetlen a kérdésed.

De ha fajtAtiszta macskát szeretnél, akkor bizony mélyre kell nyúlnod a zsebedbe. Nem tudom mekkorák a gyerekek. A bengáli macska nagyon játékos, szinte kutyatermészetű, viszont egyáltalán nem "ölmacska". Nem nagyon ismerem a macskafajtákat, érdemes lenne a fajtát valahogy kiválasztanod, és megbízható tenyésztőktől további információkat beszerezni.

2012. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vilagvandor válasza:
0%
Gyerekek közeléből MINDEN macskát vigyél el!!! És még szépen fogalmaztam !!!
2012. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!