Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harapos a macskám, mit tegyek?...

Harapos a macskám, mit tegyek? Le lehet szoktatni erről?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves nöstény macskám,nincs ivartalanitva,eddig nem gondoltam fontosnak..meg drága is..20000...

egy szobás lakásban lakik velem,erkély van,oda szokott kiülni..el is kapott néhány verebet már ott,

de most rászokott a harapásra,megsimogatom,aztán hirtelen beleharap a kezembe ,vagy megyek a lakásban és odafut megharapja a lábam,persze nem fáj,de talán furcsa,ha eljön az unokám ,aki egy éves öt is megharapja majd?

talán az a baj,hogy nem tud kimenni? itt a lakásban futkároz-cikázik..sajnos éjjel is

játékos is,van egy kicsi gumigolyo,amit bevisz a kádba és ott gurigázik vele

kevdes ,aranyos---harapós !! ilyenek a macskák ?



2012. nov. 13. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás akár 8000Ft is lehet, keresgélni kell orvost. Mindenképp érdemes ivartalaníttatni, attól is lehet nyugtalan, ha tüzel.

Az jó, ha van erkély, ahol tud kinézni, de ács, vagy csibeháló kéne, mert elfeledkezik magáról és kiesik.

Ha tüzel, akkor zavarhatja, hogy nem tud kimenni, nem tudom mostanában tüzelt e.

Egy másik macskával kiélhetné a játékosságot, harapdálhatnák egymást, elfáradnának, éjjel már nem cikáznának a lakásban, de fontos akár egy macska, akár kettő, hogy ivartalanok legyenek.

2012. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, le lehet szoktatni. Hozzám 3 éve került egy mentett, felnőtt cica. Nagyon aranyos volt, imádta a simogatást, de kicsit hisztis volt: ha valamit akart és nem tettük meg rögtön, odajött és beleharapott a lábfejünkbe. Nem volt fájdalmas, csak mindig váratlan és attól féltünk, egyszer összetapossuk. Mikor harapott, megfogtam és két ujjal a szájára koppintottam, közben szigorúan mondtam, hogy nem szabad. Volt, amikor még ennek ellenére is újra jött és harapott. Akkor a nyakán megfogtam a bőrt és kicsit megráztam, szintén a nem szabad kísérőszöveggel. Több hónap munkája volt, de abbahagyta. Érdekes módon az unokáimat soha nem harapta meg, pedig húzták-vonták. Ma már, ha mérges valamiért, csak "jelzésszerűen" harap: finoman megfogja a kezemet a fogával és rögtön el is engedi.
2012. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm,hogy irtatok ! azt gondoltam,hogy macskát nem lehet semmire tanitani,sokáig kutyáim voltak

most a kicsi lakás miatt,lett cicám,de kettő már sok lenne ide

mit gondoltok a macskafüről ?mennyire fontos neki a fürágás ?nyáron gyakran vettem neki,cserepes füvet,rágta is,de most nem kapok sehol..lehet ugyan venni olyan macskakaját,amiben a töltelék macskafü,de nem eszi meg !

2012. nov. 14. 09:55
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok: Igen, általános tévhit, hogy a macska nem tanítható.Pedig igen, csak sokkal töb türelem és kitartás kell. Enyémek már megtanulták a "maradsz" parancsot: eleinte ki akartak futni a nyíló ajtón, de ma már elég rájuk szólni, szépen leülnek az előszobában és nem kell félni, hogy kifutnak. Macskafű? Én próbáltam több félét is, de nem kellett nekik. Szerencsére megeszik a benti macskának való tápot, eddig nem is hánytak szőrt. A szőr fésüléséhez ajánlom a Furminator fésűt. Igaz, elég drága, de hidd el, valóban olyan jó, mint ahogy írja az ismertetője. Pont a finom aljszőrt szedi ki, ami olyan, mint a vatta. Mióta használom, a két cica után alig van szőr a lakásban.
2012. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem unatkozik, ezért vadászik rád. Az én cicám is ilyen volt, aztán beszereztem neki egy társat, szinte azonnal abbahagyta a levadászásomat. :)

Én is egyszobás lakásban vagyok, bőven elférnek ketten.

Az ivartalanítás fontos, különösen akkor, ha úgy döntessz, szerzel neki egy társat. Mindig szoktak lenni ivartalanítási akciók, így sokkal olcsóbb. Most is van egy a Zöld Zebra szervezésében, mindössze 7 500 Ft. a nőstény cica ivartalanítása.

[link]

2012. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm ! pont van a XI.kerületben is ilyen állatorvos !

hurrááá !

azt a fésüt keresni fogom..DM-ben ?

2012. nov. 15. 09:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vaterán vettem furinátort. fele annyi volt, mint a boltban, mert valaki megvette, de mégse kellett neki, mert allergiás lett a macskára. Amúgy szerintem állatboltokban van, pl fressnapf.
2012. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*furminátort
2012. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a Fressnapf-ban vettem, amiket neten árulnak (kivéve, amit az előző írt), nem mertem megvenni, mert az "olyan, mintha" nekem nem tetszik.
2012. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5/9 vok, én linkeltem az akciót.

Én is 11. kerületi vagyok, én is Dr. Kárpátinál ivartalanítattam a cicámat. A rendelője elég egyszerű,de nagyon jó orvos. Alig van bent, mert két rendelőben is van, meg főként házhoz jár. Nekem volt olyan, hogy nem volt semmi pénzem, de nagyon beteg volt a cica. Felhívtam, és elmondtam hogy mi a helyzet, és így is kijött. Időközben kölcsönkértem egy ismerősömtől, hogy mégiscsak ki tudjam fizetni, de nem fogadta el a pénzt, mert tudta hogy szarul állok. Mondta, hogy majd legközelebb. Hiába tukmáltam, nem kérte. Aztán legközelebb már elfogadta. :)

Sőt, amikor ivartalanította a cicám, épp mi voltunk az utolsók a rendelőben, és hazahozott kocsival, mert hogy neki nem nagy kerülő, úgyis a környéken lakik.

Szóval nagyon nagyon rendes.

2012. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!