Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eddig még soha nem volt...

Eddig még soha nem volt cicám, és most gondolkodom, hogy örökbe fogadnék egyet. Mit tanácsoltok fiú, vagy lány cica a "könnyebb" eset. Illetve hogyan lehet szobatisztaságra szoktatni? Kutyusom volt, szóval vele végig csináltam.

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 20:44
 1/8 Maxitabi ***** válasza:

Mindegy, milyen cica-úgyis ivartalanítani kell. Ha kandúr, akkor azért, mert ivarosan jelöl a lakásban és oltárian bűzös, ha nőstény,akkor tüzel-az kínlódás (nem csak a cicának).Néha a nőstények lehet, hogy bújósabbak, de ez sem mindig igaz.

Szobatiszta egy cica rövid alatt lesz-ráteszed az alomra, kaparsz neki egy kicsit, tudni fogja, mi van. Ezt megismétled egy-kétszer és kész.

Olvass azért a cicatartásról, táplálásról sokat, más egy kicsit, mint a kutya.Ők ugyanis több fehérjét (húst )esznek, inni alig isznak a természetben.Nálunk pl több vizes edény is van a lakásban. Érdemes jó minőségű, magas hústartalmú táppal etetni (nem szupermarketes) és mellé marha, csirkehúst adni.

Kaparófa-macskabútor ajánlatos, hogy ne a bútorokat karmolja szét. Fésülni kell, játék olcsón is megoldható, ablakot, erkélyt biztonságossá kell tenni, sok mérgező növény is van, kábeleket is szeretik rágni.Stb,stb..

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__578403-elmon..

2012. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtetted irni hogy egész nap vele kell foglalkozni, fél percet nyugtot nem hagy. Ha nem foglalkozol vele már hisztizik.
2012. nov. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó jól összefoglalta, szinte teljesen mindegy, hogy kandúrka vagy nőstény, így is úgy is ivartalanítani kéne. Én személy szerint a kandúrokat jobban szeretem, eddigi kandúr cicáim közelebb kerültek hozzám lelkileg. A szobatisztaságot pár pillanat alatt megtanulják, fontos, hogy az alom mindig tiszta legyen, mert jó pár cica máshova pisil ha koszos. A tapasztalatom az, hogy az egészséges fejlődés érdekében érdemes rászánni némi pénzt a prémium száraztápokra, mert akkor jelentősen csökken a szőrhullás és nagyon szépen, egyenletesen fejlődik a cica. Nem tudom, hogy kijárós cicát szeretnél-e, nekik pár oltással többet szoktak ajánlani mint a bentieknek. A kiscicával foglalkozni kell, játszani vele, este igényli is kifejezetten mikor rájuk jön az "esti 5 perc". Napi egy alutasakos kaját szoktam adni a kölyök cicáknak, kettőt a felnőtteknek (egyet reggel és egyet este). Mivel kutyusod volt, azt biztos tudod hogy 3 havonta féregteleníteni kell őket, miután örökbefogadtad nem árt a bolhátlanítás sem. Más hirtelen nem jut eszembe. Remélem sok örömödet leled majd a cicában :)
2012. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányt hozz, mert az emberek többsége fiút visz haza. Azért ,mert pár ezer Ft-tal olcsóbb az ivartalanítás, vagy aki nem ivartalanít, ő azért visz fiút, mert az nem szül.

A többi kérdésedre a többiek már válaszoltak.

Kellemes cicázást! :)

2012. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lány macska nyálában kevesebb az allergiát okozó anyag, nekem ezért lett lány cicusom. Valóban többe kerül neki az ivartalanítás, anélkül meg kínszenvedés. Az enyém csak és kizárólag benti, így az elején úgy voltam vele, hogy mivel sose fog kandúrral találkozni, így nem ivartalanítom. Az első tüzelés második napján könyörögve hívtam az állatorvost, hogy adjon időpontot.

A szobatisztaság nálunk rém egyszerűen ment. Amikor hazahoztam, kapott enni, és amikor befejezte felkaptam és ráraktam az alomra. Azonnal tudta, mit hogy kell, azóta sem volt semmi gond :)

2012. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, segítséget. Nagyon kedvesek vagytok.
2012. nov. 8. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a lány cicák inkább játékosabbak, az ivartalanított fiúk emberközpontúbbak. A nőstény cicákra jellemző, hogy ált. egyetlen embert választanak ki "szeretgetésre", míg a (kan)dúrok inkább az egész családot. Az ivaros kandúr viszont nagyon kalandvágyó, nem bír "otthon megülni" kiskori emlékeim szerint.
2012. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam az müködik ha kis nyugit akarok hogy bekapcsolom neki a tv-t, azzal el van egy ideig, valamiért tévézni szeret.
2012. nov. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!