Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hallottatok a Romaniaban...

Hallottatok a Romaniaban elterjedt Birmaneza fajtarol?

Figyelt kérdés

Itt,Romaniaban nagyon el van terjedve.En Birmant akartam venni es mikor megerkezett az email a kepekkel,rajottem hogy nemis Birman a kiscicus hanem Birmaneza.

Mi a velemenyetek errol a fajtarol?


Kepek:

[link]

[link]

[link] kepen lathato 1 sziami,1 birmaneza es 1 hazicica)

[link]



#macska #Birmaneza
2012. nov. 15. 16:46
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Itt van meg nehany kep


[link]

[link]

2012. nov. 15. 16:48
 2/17 anonim ***** válasza:
A macskákat nem szeretem, kívül esnek az érdeklődési területemen, szóval nem, nem hallottam még a fajtáról. Viszont amit macskafajismeret nélkül is megmondok az az,hogy magyarul birman a faj neve, románul meg birmaneză, ez a nyelv egyik sajátossága, hogy csak egy példát mondjunk: a japán románul japonez, a macska azért -eză, mert nőnemű.
2012. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

nem!

allatorvosok is mondtak hogy ket kulon fajta.Aki ismeri a birman fajtat,az egybol rajon hogy a kepeken NEM BIRMAN van,mivel egyiknek sem feher a laba es mindegyiknek barnasabb a hata stb

A birmant Romaniaban Sacra de Birmania neven ismerik.Ez meg az altaluk kitenyesztett SAJAT fajta,amit birmanezanak neveztek el.

2012. nov. 15. 16:58
 4/17 anonim ***** válasza:

Néztem képeket, számomra egyformák, de ahogy mondtam, nem értek hozzá, szóval hallgatok.

És az előbbi hozzászólást akkor tekintsük román nyelvleckének:).

2012. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hidd el,nekem nem kell roman nyelvlecke,hiszen Romaniaban elek,jol tudok romanul :P
2012. nov. 15. 17:18
 6/17 Mecse ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, nem.


Viszont érdekelne ez a "fajta" miből jött létre? Miben más mint a birman?


Sem a FIFe, sem a TICA elismert fajtalistájában sincs nyoma sem a birmanezának, szóval (és most nem akarok gonosz lenni) nekem valamiféle népbutításnak tűnik a nem kimondottan birmannek kinéző szaporított kiscicák eladásának megkönnyítésére.


Mint például hogyha a szaporított ragdollokról amik félig sziámik, kitalálnám hogy ragdollioza a nevük, és ezzel teremtettem egy új fajtát, van mentségem ha valaki megkérdezi miért nem néz ki ragdollnak, elintézem azzal hogy azért mert ez egy másik fajta.


Ha tényleg valamiféle koncepcióval és komoly tenyésztési szándékkal létrehozni kívánt fajtakezdemény ez, akkor tényleg érdekel.

2012. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Platypus ***** válasza:

Ez szerintem olyan, mint a magyar palotapincsi. Ilyen bejegyzett fajta nem létezik, a valódi, törzskönyvesen tenyésztett fajtának palotakutya a neve. A palotapincsi egy kicsit hasonlít a palotakutyára, de az előbbinek például a legjobb esetben is félhosszú szőre van, míg az utóbbi ki se látszik a szőrből. Szóval a palotapincsi nem egy fajta, mivel nincs standardja, nem ellenőrzötten tenyésztik, csak úgy tenyészik a szaporítók jóvoltából. Ennek ellenére az összes gazdi állítja, hogy az ő kutyája fajtatiszta palotapincsi és a szülei törzskönyvesek. Miközben ilyen fajta nem is létezik.


Szerintem ha a birmaneza egy létező fajta lenne, akkor legalább nyoma lenne angolul az interneten. Ha más nem, akkor csak annyi, hogy melyik macskás egyesületnél jegyezték be. A gugli fordító nem egy észlény, de a birmanezára a burmait használja.

2012. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

a gugli fordito nem jo semmire


a birmanezat a romanok "tenyesztettek ki"...szerintem a birmant kereszteztek sziamival vagy valamilyen mas fajtaval es igy jott letre ez a fajta...ahogy en hallottam be akarjak vezetni,hogy elismert fajta legyen....

Aztan nem tudom mi lesz :D



Varok meg valaszokat :)

2012. nov. 16. 16:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem értek a macskákhoz, de ezeken a képeken én hosszú szőrű sziámi macskát látok, de ha rá keresek arra 2 másikra akkor avatatlan szemmel nem látok különbséget, szerintem csak a nyelvtan tréfál meg, talán csak arról van szó hogy egy idegen szót "lerománosítottak".
2012. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nem romanositottak le idegen szot...

A Birman Romaniaban a Sacra de Birmania neven talalhato,ez pedig a Birmaneza neven.

2012. dec. 1. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!