Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy egy macska belekapott valaki szemébe? Mondjuk egy babáéba, akinek ugye még nem olyan kifejlettek a reflexei.

Figyelt kérdés
Van egy kisbabám és egy macskám is. Sokszor kergetőznek, de félek attól, hogy baj lesz belőle.
2010. ápr. 8. 21:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nekem egy 5 és fél hónapos hiperaktív sziámim van:) egy játék közben elég durván megkarmolta a szám felett. Szerintem figyelj oda a picire! A cica nem tudja, hogy rosszat tesz, amikor járékból karmol. Mi szoktuk vágni a karmát, nekünk bevállt, kevesebb a véres karomnyom rajtunk:) Gondolom ez cicafüggő is, egy idősebb és lassabb macska már nem olyan heves. De jobb az óvatosság. Minden jót Nektek!:)
2010. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell a baba szemébe kapnia ahhoz hogy baj legyen.Cicát a kisgyerekek környékére sem szabad engedni. Nem tudom pontosan hogy mi van a macsekkakiban, de azt tudom hogy komoly betegséget okozhat a kicsinél.Ha baba van, a cicát még a kertből is ki kell paterolni.
2010. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
A kertből nem paterolnám ki hamár örökbefogadtam, azért egy alapszintű élet - tiszteletet - attól hogy állat még az a cica is megérdemel. De a lakásból, a baba környezetétől el kell távolítani. DE egyébként a macska nem mászik rá egy kisbabára és marja ki csak úgy - egy cicának kell az ingerlés az embertől ahhoz hogy játsszon, vagy tárgyakkal fog játszani. Biztos nem ő marta ki. A babák mikor nő egy picit a körmük összemarják a saját arcukat. Sok kisbabát láttam már több helyen kimart, kipirosodott arccal, általában maguknak okozták.
2010. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ez a terhesség ideje alatt igaz, toxoplazmózis a neve. Már miért ne lehetne gyerek közelébe engedni macskát? Másfél éves a lányom, 2 éves a cicám. Majd kidobom, mert lett egy gyerekem. pf..


Hogy a kérdésre válaszoljak, egyszer Anyukám szemébe belekapart a cicánk még régen. Ez vele jár. Ha úgy érzed, hogy vadul játszik a cica, akkor inkább ne engedd.

2010. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előtti.
2010. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És mi lett az anyud szemével?
2010. ápr. 8. 21:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, bár persze nem szándékosan csinálja a cica.

Én jártam úgy, hogy mellettem aludt a cicus hozzám bújva, álmodhatott valamit mert rángatózott, erre én hozzáértem hogy megsímogassam. Úgy megijedt álmából felriadva, hogy kieresztett karmokkal, rámülten próbált kiugrani mellőlem, csak azért nem az arcomat karmolta össze, mert a kezemet elékaptam, így a karomat csíkozta össze. Persze szándékosan ilyet nem csinálna, ezért nem kell a picitől eltiltani a macskát, de nem árt az óvatosság és az odafigyelés.

2010. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hat lassuk csak... A macskad le fogja fertozni a gyereked az pestistol kezdve a torokgyikig minden remes betegseggel, kikaparja mid a ket szemet + az orrat, es a fulet is. Mellekesen elszivja a lelegzetet...

Komolyra forditva a szot, nem lesz semmi baj. Azert erdemes a macsek karmat vagni (Csak a veget) de az lakasban tartot macskanal amugy is ajanlott.

Amugy hallottam olynarol, hogy valakinek belekapott a macska a szemebe, tortenetesen az egyik macskank a masiknak. Mivel "csak" feluleti serules volt, igy megusztuk egy kotohartyagyulladassal, de vegul teljesen meggyogyult - mar a helye sem latszik, pedig volt, hogy "egy darab hianyzott a macska szemebol" (lathato karmolas volt a szemgolyon). Nem tunik ugy, mintha ez befolyasolna a latasat.

2010. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kérj kölcsön 1 németjuhászt ... és már nem lesz macskád: D
2010. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na az utolsó nagyon poénos...
2010. ápr. 9. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!