Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor érdemes ivartalanítani...

Mikor érdemes ivartalanítani egy kan cicát, hogy még véletlenül se kezdjen el jelölgetni?

Figyelt kérdés
Nekünk a doki azt mondta, hogy 3-4 kilósan lehet. De ez soha nem lesz annyi. :)
2012. nov. 15. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
7-8 hónapos korában. Mellesleg van kétéves macskám, aki még most sincs meg 3 kiló. :)
2012. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Komolyan? akkor megnyugodtam. Kicsit kezdtem aggódni, hogy olyan kis picike, vékony cica. Minden cicám ilyenkor már jó nagy darab volt :)
2012. nov. 15. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost :)

Mi 6 hónaposan ivartalaníttattuk a kandúr cicánkat. A súlya most - két évesen 3 kg.....

2012. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mecse ***** válasza:
68%

Nem tudom most mennyi idős a cicád, de hogy tutibiztosan ne vegyen fel rossz szokásokat amit berögzülnek nála és esetleg ivartalanítás után sem szokik le róluk, én mindenképpen azt mondanám hogy az ivarérés előtt.


Azt nem tudom honnan szedte az orvosod hogy 3-4 kilósan "lehet", ugyanis a kandúrom 10 HETES kora óta ivartalan és őszintén, nem igazán volt 3-4 kiló annyi idősen :D


Szóval amikor csak akarod, hajrá.

2012. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vicuska87 ***** válasza:
0%
6 hónaposan, hogy rendesen kifejlődjön mindene!
2012. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most lesz 5 hónapos. Csak decemberben nem leszek itthon és tudnom kéne, hogy mikor beszéljem le a dokival, hogy anyáék intézzék, mert ha véletlen elkezd jelölgetni, ők kivágják....


A nőstény cicám 2 kilós volt(7hós) amikor ivartalanítva lett és varratszedésre hívtuk a helyi dokit, aki leszidott, hogy tönkretettem a cica egészségét, mert nem volt megfelelő súlyú amikor műtötték. Nos, a cica makk egészséges...

2012. nov. 15. 17:26
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Ez kamu, mert ha cica eléri az 1 kg-os súlyt, akkor már lehet ivartalanítani!

A kandúrnál, van aki megszokta várni, az 5-6 hónapot, hogy rendesen "kikandúrosodjon"!

2012. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mecse ***** válasza:
80%

6 hetes kortól lehet egyébként ivartalaníttatni :) Az ivarérés előtt ivartalanított cicák valamennyivel nagyobbra nőnek mint azok akiket ivarérés után ivartalanítanak. Minél hamarabb elvégzik egyébként, annál könnyebb, gyorsabb a műtét maga, illetve a cica minél fiatalabb annál könnyebben "teszi túl magát" rajta.


Nagyon hülye hasonlat, de úgy képzelem olyan mint a körülmetélés, ha csecsemő korban végzik akkor az emberfia nem is emlékszik rá és úgymond hipp-hopp túl van rajta, ha pedig felnőtt korban akkor hónapokig gyógyul és baromira fájdalmas (nem gyógyul hónapokig egy ivartalanított cica, csak a párhuzam kedvéért mondom hogy "körülményesebb" valamennyivel egy idősebb cicóval).


Itt egy nagyon hasznos link a kérdésről, itt le van írva az összes tévhit az időpontokkal kapcsolatban is illetve ezek orvosi szempontú cáfolatai is, szerintem mindenkinek hasznos ha ezt elolvassa / tudja ;


[link]

2012. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
6 hónapos kortól ajánlott a kandúr ivartalanítása.Egyébként hülyeség,hogy csak 3-4 kilósan lehet.Én azért a 10 hetes korban való ivartalanítást túlzásnak tartom.Nagyon korai akkor még.
2012. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lány macskáimat 5 hónaposan vittem. Az orvos azt mondta alig találta meg a szerveiket, ő egyébként 8 hónapos kortól ajánlja. Így fiatalon a macskákat kevésbé viseli meg, de az orvosnak nehezebb a dolga. Gondolom ehhez más eszközök is kellenek, ha ilyen aprók a szervek, amik nem minden rendelőben vannak.

De örülök, hogy ilyen korán elvittem őket, az első lány macskámat 8 hónaposan vittem és megmaradt pár rossz szokása, pl. hogy az ivartalanított fiú macskával még most is időnként vonyítva kergetőznek.

De rendes volt az orvos, megcsinálta a műtétet az 5 hónapos macskán is, csak mondta, hogy nehezen ment.

2012. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!