Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyógyszer lenne jó?

Milyen gyógyszer lenne jó?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 5 éves cicám, akinek ey pár hónapja kezdett kopni a szőre. Nagy területre terjed ki, és sebek vannak alatta. Szerintem ez nem egy másik macska okozta seb, hanem valamilyen betegség. Mit tehetnék?
2009. aug. 15. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Például elviszed az orvoshoz, amit már pár hónapja is megtehettél volna. Akkor ő megmondja, hogy ez rüh, gombafertőzés, atka vagy allergia. És megmondja hogy hogy kezeld.
2009. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz! A leírtak alapján rühes is lehet, ami emberre is átterjedhet, arról nem is beszélve, mennyire szenvedhet tőle szegény.

Egyszer idejárt hozzánk egy rühes macska (nem tudom kié lehetett, szerintem nem volt gazdája, vad is volt), és az én cicám ugyanott szokott feküdni, meg minden. Nem kapta el, de a biztonság kedvéért lekezeltük. Egy fürdetőszer van rühesség ellen, nem is drága.

Persze nem biztos, hogy rühes a cicád, más is okozhatja, csak nekem ez ugrott be abból, amit leírtál.

2009. aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is rühességre gondoltam, de aztán hívtunk hozzá állatorvost, és írt fel neki gyógyszert, mert atkái voltak, de lekezeltük és szépen gyógyul!:)
2009. aug. 21. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!