Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hetes kismacskákat milyen...

2 hetes kismacskákat milyen időközönként kell etetni, és kb. mennyit kell enniük?

Figyelt kérdés
Eltűnt az anyamacskánk, 3 db kéthetes kiscicáit mivel kell etetni, mennyit kell kb. enniük és milyen gyakran? Cumisüvegből lehet őket itatni tejjel?
2009. aug. 17. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia ^^ Egyik ismerősünk is így járt, és elkezdte etetni rendes tehén tejjel, de az azonnal kijött belőle, ezért elment állatorvoshoz és ő adott neki valamilyen másmilyen tejet ^^
2009. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnál, állatpatikában, nagyobb állateledel boltban be tudsz szerezni kifejezetten kismacskák számára készült tejport, amit vízzel kell felhígítani és megmelegíteni langyosra. Nem árt ha veszel egy macskáknak való cumisüveget, mert fecskendővel nagyon nehéz az etetésük. 2-3 óránként meg kell etetni őket, a pocijukat és a végbéltájékukat nedves vattával kell simogatni, ez segíti elő a bélműködést.
2009. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hát nem könnyű a helyzetetek.

Tehéntejet még ne adjatok nekik, mert lehet, hogy hasmenésük lesz.

Meg lehet próbálni a bolti macskatejet vagy a kecsketejet (a mi kis háromhetes árvánk ezeket ette/itta), vagy lehet kapni macskáknak való tejpótló tápszert kb 1500 ft a 300 g-os, de ezt a mienk pl. meg sem itta...

Hogy milyen gyakran? Hát minimum 4 óránként, de ha sírnak, akkor nyugodtan lehet gyakrabban.

Ja és figyeld, hogy ürítenek-e rendesen, mert ha nem, akkor a kis hasukat meg kell masszírozni meleg vizes vattával, minden étkezés után!

Sok sikert a kis ördögökhöz! :D

2009. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben voltam és az enyémek is két hetesek voltak mikor találtam őket az út szélén. Az előttem lévők nagyon jól leírták amúgy. Ezeket ha követed szép egészséges cicáid lesznek. :-)
2009. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, és a segítséget, remélem menni fog a dolog :-)
2009. aug. 17. 16:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Már 5 hetesek lesznek holnap, és ismerkednek a cicakajával, szép kis pufók maccsok, úgy látom lesz belőlük igazi macska is:-)
2009. szept. 5. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam.Macskatejpótlóval etettük cumisüvegből.Az a legjobb.Tejet semmiféle képpen nem szabad nekik adni,mert az kikészíti a kis gyomrukat.
2009. szept. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!