Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a macskámnak kutyakajá...

Adhatok a macskámnak kutyakaját? Lesz tőle valami baja vagy ugyan az?

Figyelt kérdés

Azért akarok kutyakaját adni nekik mert az olcsóbb és sokkal nagyobb kiszerelésben kapható de valahol olvastam hogy a kutyakajában a macskák számára nincs elég tápanyag.

Mit javasoltok?


2009. aug. 18. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak más a tápanyagigényük (arányaiban eltér a fehérje és zsír szükségletük), és a macskáknak sokkal több taurinra van szükségük.

Taurin a kutyakajában vagy nincs vagy nagyon kevés van, a macskáknak viszont az életműködéseikhez (főleg aszem a tápanyag felhasználáshoz és raktározáshoz van köze) nagyon szükséges!

Szóval hosszú távon árt neki, ha kutyakaját kap a macskakaja helyett.

2009. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

jha még annyit: jóminőségű tápokat lehet kapni 10 kilós kiszerelésben is, így kb átlag 3000 Ft egy havi kajájuk...

pl itt, csak kerss rá a száraz macskakajára, van amiből van 7-8 kilós kiszerelés is: [link]

2009. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Semmi baja nem lesz tőle, hidd el. Hús-hús, táp-táp. Két kutyát és egy 5 éves macskát nevelek, még beteg sem volt soha. Inkább kutyás ember vagyok, ezért csak kutyakaját szoktam venni, amiből a macska is eszik. Egyébként a macska úgy működik, hogyha valamilyen vitaminból, mondjuk taurinból hiánya van akkor elmegy vadászni, egyébként is vadász alkat, az egerekben rengeteg taurin van, ezért is arra specializálódtak nem pedig valami másra. De ha panelban vagy városban tartod, akkor sem lesz semmi baja, de az étrendje legyen változatos. Egy-két nap elmegy a kutyakaja, de harmadnap már valami mást kapjon. Az exem ebbe nagyon belenevelt.

Egyébként a kutyakaják is tartalmaznak taurint, mert a kutyáknak is nagy szüksége van rá, hogy egészségesek maradjanak.

2009. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"olvastam hogy a kutyakajában a macskák számára nincs elég tápanyag."

Ez igaz, nem elég magas a fehérjetartalmuk. Hosszú távon ne etesd kutyakajával.

2009. aug. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En biztos nem adnek az enyemnek. Nem veletlenul van kulon kutya es macskakaja. Ne vedd sertesnek, de szerintem nem jo otlet.
2009. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi hogy írtatok.Majd adok neki kutyakaját is és megnézem hogy az hogy ízlik neki
2009. aug. 19. 10:17
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

tegnap 21:25 vagyok.

Szerintetek az 5 éves macskám zsebre rakja a kutyakaját mikor enni adok neki? Egészséges mint a makk, mert vegyesen kap mindenféle ételt. A non-stop kutyakajától, még a kutyáim is felfordulnának. :D

2009. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Ne adj neki! Hosszú távon a nem megfelelő táplálék hiánybetegségekhez vezethet.

Az előző válaszolónak annyit szeretnék írni, hogy tudjuk, hogy falun az állat azt eszik, amit kap, de a kérdés most nem erre vonatkozott. Arról szólt a kérdés, hogy mi a különbség a két állat táplálkozása között. Nyilván mindenki máshogy tartja az állatait, de a felelős állattartás már eléggé elterjedőben van és mi e szerint adunk tanácsot. Ez pedig azt jelenti, hogy az állatot a neki megfelelő körülmények között tartjuk és a számára fontos ellátást biztosítjuk.

2009. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
56%
Mi konzervből kutyakaját veszünk, szárazból pedig cicát! Így sokkal olcsóbban kijön.
2009. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a macska macskakaját, a kutya kutyakaját eszik. Ne adj a cicának kutyakaját! Hasmentést is okozhat...
2009. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!