Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások! Tudnátok tippeket...

Macskások! Tudnátok tippeket adni, hogyan lehet szép, rendes a lakásod két kiscica mellett?

Figyelt kérdés
Olvastam ugye, hogy kaparófa vagy macskabútor az nagyon alap dolog, valamint a sok játék és törődés. Hozzánk lehet érkezik egy vagy két cica és vannak tippjeitek még, hogy kölyökkorban mit lehet még tenni a pusztítás ellen?Nagyon szeretnénk cicát, nagy állatbarátok vagyunk, de társasházban lakunk, egy nagyon szépen berendezett házban.:/

2012. dec. 5. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom tanácsolni, hogy ha olyan függönyötök van, ami leér a földre, vagy már el tudják érni, akkor azt hajtsátok fel, mert nálunk szinte minden kiscica imádott ezekre felmászni. Amit féltetek bútort, pl kanapét, azt fedjétek le egy olyan pléddel, amit nem sajnáltok annyira.
2012. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Na erre én is kíváncsi vagyok. Most újítottam fel a lakásomat, megőrülnék ha az új bútorjaimban kárt okoznának.


Viszont nagyon szeretnék egy Sziámi kiscicát. A volt kanapéról tudok küldeni képet, amit 1 év alatt szedett 2 kismacska, mikor a volt barátnőm ideköltött. Valami szörnyűség amit műveltek.

2012. dec. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
87%

Hogyan lehet rendes, és szép????


Virágok, fali virágtartóra, semmi sem legyen rágási elérhetőségben! Törékeny dolgok, mind elérhetetlen magasságban.

Mindennap porszívózás, minden 3. nap felmosás. Macskabútort érdemes venni, legalább 1,80 magasat, amit nyugodtan ugrálhatnak a cicák. Minden oszlopa szizálllal legyen, bevonva, hogy tudja a karmát élesíteni. De hidd el, ketten sokkal hamarabb lefárasztják egymást! Legyen furminátor, és több fajta fésű, amivel tudod, hetente 2x fésülni őket, vedléskor, mindennap egyszer. Jó, minőségi illatosított alom, ami abszolút nem érződik a lakásba, és prémium táp mindenképp!

Nos, hát nagyjából így sikerül nekem szépen tartanom, egy 85 m2-es lakást!

Amikor vendég jön, mindig csak akkor kérdezi meg, hogy (Jééé, van cica?) amikor már meglátja őket!

2012. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A két kismacska mindenképp jó, mert így nem a bútort fogják tépni, hanem egymást :) Ha szilikátos almot veszel, jó ha fedett a macska Wc, mert különben kiszórják az almot, a szilikátost könnyű kiszórni. Az alom előtt lehet egy lábtörlő, az is felfogja, amit kihoznak a lábukkal. De még így is napi egy felsöprés elkél, legalább az alom körül. Ha furminátorral fésülöd őket, a szőrhullás minimális lesz. Tapéta nem a legjobb, bár egy erősben nem tudnak kárt tenni. Nekem fűrészporos van feltéve, azt szétkarmolják, de a festésben semmi kárt nem tudnak tenni. Azt javaslom, ha tervezel lakásfelújítást, festess vagy erős tapéta. Macskabiztossá kell tenni a lakást. Hiába tudják mi a helyes, előfordulhat, hogy direkt incselkedésből rosszat csinálnak. Ezért ha olyan anyagból van a kanapéd, amiből kijöhetnek a szálak, takard le. Törékeny dolgokat tedd el, vagy sarokba tedd, vagy magasba, polc szélére semmiképp. Ablakokra, erkélyre tegyél fémhálót vagy rácsot, nehogy kiessenek madárnézegetés közben. Kaparófa, egyszerű labdák kellenek.
2012. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 blackcats ***** válasza:
2 cicám van, kis koruk óta nálam vannak, most 1 évesek múltak, nagyon szépen berendezett társasházban lakok. Az első pillanattól fogva kaptak 2 kaparóvárat, full minőségű szagelszívó almot és jó minőségű hamit (az előző a szagok végett az utóbbi az egészség miatt fontos). Nálam minden nyílászáron (erkély, ablakok) macska háló van a biztonság érdekében. Idén a tikkasztó nyárban nyitva tudtam hagyni mindent, mert tudtam hogy nem eshet semmi bajuk amíg dolgozom. Bőr ülőgarnitúrámon, az első alkalommal amikor az oldalát elkezdték kaparni két oldalú öntapadós ragasztott tettem fel és többet eszükbe sem jutott kaparni. A növényekkel csak óvatosan, mert elég sok mérgező hatással van rájuk (ezeket interneten meg tudod nézni)a vízipálma ínyencség számukra :-) Ha, bármilyen kérdésed van, szívesen segítek!
2012. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!