Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet ez a hörgés a macskám...

Mi lehet ez a hörgés a macskámnál?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 4 hónapos kiscicám. Egészen pici korától megfigyelhető volt nála egy bizonyos "hörgő" hang ha felemeltem. De mindenki azzal nyugtatott h bizztos szőrgombóc, meg, hogy valami piszkálja csak még nem tanulta meg felköhögni. De már a hónap végén 4 hónapos, és ez az állapot még mindig fenn áll, és mostmár erőteljesebben csinálja. de csak akkor ha az ölembe van, amúgy nem igazán szokott csak néha mintha köhögne. Tud valaki valami tanácsot adni mi lehet vele? Igazából eddig azért nem vittem orvoshoz mert nem bágyadt, sőt nagyon is eleven, eszik rendesen jó kis pufi cica :)Mostanába viszont fogom vinni mert kandúr és ideje lenne ivartalanítani. De elehet így el sem végzi az orvos? Vagy adjak neki köptetőt? Fogalmam sincs mit tegyek :/
2012. dec. 19. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bízd az orvosra, nézesd meg, mert ha tényleg valami komolyabb, akkor előbb ki kell kezelni aztán jöhet az ivartalanítás. Amúgy oltatni is kellett volna már, akkor látta volna orvos. Benti macskát sem árt. De az mindenképp jó, hogy ivartalaníttatni elviszed.
2012. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szemétség ivartalanítani egy macskát. Namindegy.


Kérdésedre válaszolva lehet deathmetál-énekes akar lenni.

2012. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenném, h egyátalán nem szemétség ivartalaítani egy macskát. Főleg nem egy kandúrt. Majd akkor is ezt gondolnád mikor megjelöli a házad oldalát?! Nem hinném...A másik meg, hogy számos betegséget meg lehet vele előzni amit a csavargások során összeszedne. Nem hiába van az h a nem ivartalanított kandúrok átlagéletkora olyan 4 év körül van...
2012. dec. 19. 13:28
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
67%

Mutasd meg a dokinak, had nézze meg, mi is lehet ez. Lehet abszolút nem veszélyes, viszont lehet komoly is a baj!

Köptetőt, meg semmi házi gyógyszert ne adj neki, mert nem megfelelő adagolásban, vagy a gyógyszer összetételében, mérgező lehet a cicára nézve!


Az ivartalanításnak örülök, végre egy felelősségteljes gazdi!


Az ivartalanításnak örülök, végre egy felelőséégteljes gazdi!

2012. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nettyke3333 válasza:
100%
nem szeretnélek megijeszteni, meg persze több dologtól is lehet ez, de nekem is ez volt a cicámmal a gond, és mikor elvittük orvoshoz, sajnos rájött egy köhögő roham, és megfulladt a kezeimben, szörnyű volt, szóval szerintem mindenképpen vidd el orvoshoz, hogy megtudhasd nincsen komoly baja :)
2012. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Igazából nem annyira szörnyű a helyzet, mint ahogy az utolsó is írja, hogy megfulladt a cica :/ Ő nem köhög csak mintha valami zavarná a kis légcsövét. de mindenképpen megmutatom az orvosnak, biztos ami biztos.
2012. dec. 19. 20:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként elvittem állatorvoshoz, és a doki szerint influenza volt. kapott antibiotikumos szurit, és pár nap múlva semmi baja se volt :D
2013. febr. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!