Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskám és már nem...

Van egy macskám és már nem fiatal de nem is hiszem hogy öreg! Szóval az a lényeg hogy néha valamiért nem akar a macskaalmába pisilni hanem ahol hidegebb van anyám szobájába a matracra! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mellé wc-zés sokszor betegség előjele. Lehet vese, hugyuti, de egész más betegségnél is csinálják. Ez figyelemfelkeltés tőle, vagy pedig nem bírja tartani akár a hideg miatt. Pontosan nem tudom, a lényeg, hogy meg kéne nézetni orvossal.
2012. dec. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem is szokott ilyet a macskám, pedig ott van neki a tiszta macskaalom. Nekem általában olyankor amikor tüzel, és megjelöli a helyet. (gondolom a másik macskának)
2012. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Három oka szokott lenni ennek:

1. Ivaros macskánál tüzelési időszakban területjelölés.

2. Ezzel jelzi, hogy almot kéne cserélni (ez csak akkor igaz, ha már Te is érzed az alom pisiszagát, akkorra számára már elviselhetetlen a szaga).

3. Nem fér hozzá az alomhoz (pl. becsukott wc-ajtó).

99% hogy ezek valamelyike okozza. Lehet betegség kezdődő jele is, ahogy az első említette, de ezt nem tudom, mert az enyém sose volt beteg, így erről nincs tapasztalatom.

2012. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csekkolni kell az almot. Elég tiszta-e jó helyen van ami neki megközelíthető, nincs-e mondjuk neki ott valami olyan dolog amitől félhet. PL. olvastam olyat ahol a fürdőbe a zörömbölő mosógép mellett volt.

Aztán lehet, h az alom minősége nem tetszik neki. Nagyon válogatósak tudnak lenni ebben az esetben is. Próbálj ki fokozatosan egy másik alomfajtát hátha azt jobban fogja szeretni.

Vagy a másik, h valóban egy betegség előjele ha a fentieket kipróbáltad és nem akar használni akkor szerintem is feltétlen nézesd meg állatorvossal, de reméljük nem lesz nagy gond ;)

2012. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ő csak rossz helyre pisil de jó helyre teszi az ürülékét!
2012. dec. 24. 23:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nézesd meg orvossal, írod, hogy nem fiatal, ilyenkor már lehetnek vese és egyéb problémák.
2012. dec. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!