Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkaphatta a kislányom?

Elkaphatta a kislányom?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptunk egy cicát,akinél ma délelőtt láttam egy elég szép orsóférget a kakijában!Azonnal hoztunk féreghajtót(amúgy is kapott volna).Tegnap kicsit nézelődött a lakásban,a kislányom nem ért hozzá.Most el lett zárva és így is lesz 1-2 napig amíg hat a féreghajtó!Kérdésem az,hogy ha nem érintkezett vele a babám(11 hós) és mindent lefertőtlenítettem,akkor vajon elkaphatta?Nem bocsátanám meg magamnak!!!Nagyon félek!
2012. dec. 24. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

semmi baja nem lesz a gyereknek ha el is kapta.


de nem valószínű hogy elkapta. max a felnőttek.

2012. dec. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphatta el a leírtak szerint.Olvass utána, miként történik a fertőzés.
2012. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!csak azért ijedtem meg,mert rögtön felhívtam a kislányom orvosát és Ő azt mondta,talán nem kapta el,de nem biztos!!!!Meg hát ez egy elég veszélyes fajta és rettegek!!!
2012. dec. 24. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Embernél is van rá gyógyszer,nem kell mindent túlaggódni.
2012. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a leírtak alapján tényleg nem valószínű, hogy elkapta, de azért figyeld a lányodat, nézz utána, hogy mik a tünetei, ha megfertőződik, és ha bármelyiket is észleled, akkor vidd el. Viszont ha valamelyikőtök a családból elkapta, akkor az egész családot érdemes kikezelni, nehogy egymástól kapjátok vissza. És ha van még másik állat, akkor azt is érdemes lenne. Én egyszer azt olvastam, hogy ha van esély rá, hogy állattól elkaptunk egy ilyen "dolgot" akkor inkább vegyük be a pirulákat, mert ártani nem árt.
2012. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nyugi, biztos nem kaphatta el, amúgy is nagyon nehezen lehet elkapni. De természetesen vigyázz rá nagyon, gyakran mosd meg a kezét, lábát, hisz ilyenkor mindent a szájába vesz.
2012. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
De ha nagyon aggódsz, nézd meg mindig a kakiját, ha nem férges, akkor nincs baj. Az az első tünet.
2012. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Beszéltem az állatorvossal is és ő is megnyugtatott!De ha el is kapta az még 6 hét mire kiderül!De nem félek!Mindenkinek Boldog Békés karácsonyt!
2012. dec. 24. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisbaba és cica egy lakásban nem mindig jó ötlet, amíg kicsi a gyerek... A cica mászkál, a gyerek alszik, a cica ráfekszik, a súlyával elnyomja a gyerek hátát, mellkasát, a gyerek nem tud lélegezni és megfullad. Sok ilyen baleset volt már, olvass utána. A cica akkor jó, ha már nagyobb a gyerek.
2013. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A cica nem jön be a szobába,erre figyelünk és tudja is,hogy nem szabad!Éjjel amúgy is be van zárva a kis vackába!Már magától bemegy esténként!
2013. jan. 7. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!