Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek miért van az h a...

Szerintetek miért van az h a macskám megeszi a karácsony fának a tű levelét és utána kihányja?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat várok.
2012. dec. 25. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Érdekli az illata, új dolog. Azért hányja ki, mert nem tudja megrágni és vsz. megakad a torkában, irritálja, ezért kiöklendezi. Nálunk is van egy növény, aminek a csücskét harapják le, de nem tudják lenyelni, a vége mindig az, hogy visszaöklendezik.
2012. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vicuska87 ***** válasza:
46%

Azért, mert nem egészséges, az hogy megeszi a tűlevelet!


Ha nem hányná ki, akkor megmérgeződne tőle!

2012. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ugye nem lesz baja?
2012. dec. 25. 18:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok szakértő, de a macskák -és a kutyák is- időnként zöld növényi részeket keresnek, mert ösztönösen tudják, hogy tisztító hatásuk van: a macskák pláne igénylik, mert rendszeresen mosakszanak, és tele van macskaszőrrel a gyomruk, tehát a zöld segíti őket a ciklikusan visszatérő öklendezésben.


Én mindenesetre óvnám a szúrós ételtől, pl. tűlevél!

Figyelj rá, légyszíves, hogy ne fogyassza. Ha ki is szoktátok engedni, keres úgyis füvet magának e célja. (Nyugi, nem fog beállni tőle... xD És dílert se úszit rád ;) ) Egyébként komolyan így van.

2012. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na az itt a baj h panel házban lakunk kis cicammal. Nem tudom el zárni sajnos a fatol. ..
2012. dec. 25. 18:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én egyik nem kijárós cicám is eszi a virág levelet.

Csak azt az egy fajta növényt kedveli, nem nyúl másikhoz.

Már azért szaporítom, hogy legyen mit füveznie..

2012. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem lesz baja . Köszönöm a segítséget!
2012. dec. 25. 18:28
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert (az emberekkel ellentétben) a macska nem tudja ledugni az ujját a torkán. Néha igénylik az öklendezést, hányást (mint fentebbi írt, gyomortisztítást végeznek), és ezt csak így tudják elérni, hogy olyan növényi részeket rágnak és nyelnek, amelyektől aztán hányniuk kell. Általában füveznek, de télen az örökzöldekre fanyalodnak, fű hiányában. Teljesen természetes folyamat, nem lesz mérgezése a fenyőlevéltől, ez urbanlegend.
2012. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem mérgező: A fenyőfa tűleveleinek illatanyagai irritálhatják a száj és a torok nyálkahártyáját, illetve aromatikus olajtartalma a gyomor- és bélrendszert „izgathatja”.Csak a pontosítás végett!
2012. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Mindenesetre sztem ne ilyen szúrós leveleket engedj neki fogyasztani öklendezés céljára, hanem szedj neki valami puhábbat, pl. amikor a panelból leviszed a szemetet, szedsz két marék fűcsomót, vagy takarmányboltból előre is megvehetsz egy keveset.
2012. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!