Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a macskám...

Lehetséges, hogy a macskám allergiás az Advocate spot-onra?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt csöppentettem rá (a lapockái közé, tehát semmiképp sem nyalhatta le), és rá pár órára elkezdett hányni, tegnap vagy 4-szer hányt összesen. Ma már nem, viszont most vettem észre, hogy azon a helyen, ahová a szert csepegtettem, hatalmas seb van, valószínűleg ő vakarta ki, mert nagyon úgy néz ki.

Egyszer már raktam rá Advocate-ot, akkor bevált, és nem is voltak tünetei. De a doki azt mondta, hogy ez most olyan, ami egyben féregűző is, tehát más fajta.



2012. dec. 28. 16:23
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
0%
Azonnal vissza az orvoshoz!
2012. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy allergiás rá. Az allergia első használatnál nem jelentkezik, de ha a cica immunrendszere túlzott módon reagál rá, akkor termel egy csomó ellenanyagot. Ezek az ellenyanyagok pedig akkor lendülnek támadásba, amikor legközelebb találkoznak az allergénnel. Ezért csak második alkalommal jön létre allergiás reakció.
2012. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi. Ezért rögtön nem rohannék vissza vele az orvoshoz. A hányással úgy voltam, hogy a 24 órán belül nem múlnak a tünetek, akkor megyünk, de mivel már tegnap abbamaradt, így nem viszem vissza. Igazából teljesen jól van, nincsenek súlyos allergiás tünetei azon kívül, hogy kivakarta magát. De mivel korábbi sérülésből maradt ránk ilyen sebgyógyíó krém, ezért azzal kentem be, előtte meg lebetadine-oztam.
2012. dec. 28. 17:27
 4/8 A kérdező kommentje:
bár olyan csúnya, hogy lehet, mégis elviszem szegényt. csak hétvégén nincs egyik doki sem.
2012. dec. 28. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak kihullott a szőre ott, ahová cseppentettem. Szerencsére azóta visszanőtt.
2012. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ó dehogynem tudja lenyalni..a benne lévő vivőanyagtól hány szerencsétlen remélem elvitted a dokihoz?
2012. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy lenyalta, hacsak le nem folyt. Éppen azért kell a nyaka mögé cseppenteni, mert egyedül ott nem éri el.

Ha a seb nagyon csúnya, vidd vissza az állatorvoshoz, nem árt ha rendesen le van fertőtlenítve. De telefonon szerintem mindenképp fel kéne hívnod az, biztos, ami biztos.

2012. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zoliccska válasza:
Sziasztok ! Sajnos az én cicám belehalt az advocate-kezelésbe . A lapockái küzül simán lenyalta (a nyakára kell csíkban végighúzni , ahol nem éri el ). Aztán olvastam a neten hogy az állatorvos tanácsa az volt hogy nem baj ha nyáladzik 3 percig , majd elmúlik . El is múlt , majd 2- 3 nap múlva egyre rosszabbodott az állapota , orvoshoz vittem , aki nem adott széntablettát ami segíthet ilyenkor . Ha lenyalja a spot on-t azonnal gyomormosás , széntabletta , de a legjobb ha a megfelelő helyre orvos rakja rá a Stronghold-ot , mert ezek után az Advocatet nem ajánlom . Másik 3 cicám is kapott (2 Stronghold-ot , 1 advocate-et) a nyakára , nem lett különösebb baj , de az advocates cica egyből vakarta a csepp helyét és be is tojt a fekvőhelye mellé , ő meg a mancsáról nyalhatta be . A két kis cica 10 hetesen kapott 9 hetes cicáknak való strongholdot , semmi bajuk nem lett.
2016. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!