Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kiscicát, de a...

Találtam egy kiscicát, de a férjem allergiás a macskaszőrre. Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a cicát befogadnánk, de a házba sajnos nem tartózkodhatna hosszabb ideig a férjem miatt. Kint a kertünkben elvan, de nem tudom, hogy mi legyen télen.. Csináljunk neki egy kis kuckót? Nem fog fázni?


Köszönöm a segítséget!!



2012. szept. 20. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs más megoldás, ha a férjed allergiás.

Hacsak nem mondjuk a garázsba csinálod meg neki a kuckót.

Ha meg szeretnéd tartani, akkor télen biztosan megfázna kinn!

2012. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
..hát, az a baj, hogy sajnos még garázsunk nincs.
2012. szept. 20. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztosan lehet kapni valami jófajta kutya/cicaólat. Esetleg pince?

Vagy a férjed szedhet gyógyszert az allergiára, de én ezt nem várnám el tőle...

2012. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak már kimondottan cicaházak. Esetleg a férjed is "összetákolhatna" valami kis kuckót fából. Valami védett helyre tegyétek a kuckót, ahol nem ázik, nem fúj bele a szél, béleljétek ki, esetleg le is szigetelhetnétek. Amikor mi befogadtunk tavaly télen egy cicát, nem vihettük be a lakásba. Csináltunk neki mi is ilyen kis házikót, leszigeteltük, régi pokróccal és ruhákkal raktuk tele. Én télen meleg(nem forró) húslevessel szoktam felönteni a tápját, látszik rajta, hogy nagyon jól esik neki.:)
2012. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kintiek a cicáink és nem fáznak meg. Mi fából meg papírból csináltunk nekik házacskát és kibéleltük takarókkal meg párnákkal. Mind a 3-an befészkelték magukat a 2 személyes helyre, hogy melegítsék egymást. Mindig egymáson aludtak. :) Figyelj arra, hogy minél kisebb legyen a ház, hogy feltudja melegíteni magának és össze tudjon gömbölyödni. Nem szeretik a nagy házakat, hiszen azt nem tudja felmelegíteni és fázik benne. Télen majd rakd a házba a kezed és meg fogsz lepődni, nagyon meleg van bent! :)
2012. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig kinnt volt akkor nyilvánvalóan megszokta a kinti hőmérsékletet. Csak normálisan etesd, hogy télre tudjon egy kis plusz zsírt felszedni magára. Csináltok neki valami kis széltől védett puha kuckót. Az oltásokat sem árt beadatni neki, ilyenkor ősszel tombol a macskanátha...
2012. szept. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Én most, 19 évesen vettem a házhoz egy kandúr sziámi macskát, aminek szerintem egy perzsához hasonlítva egyáltalán nincs nagy szőre. Vizet iszik, amibe rendszeresen rakok béres cseppet, ahogy észrevettem ettől kevésbé hullik a szőre, így nem hagyja ott mindenhol. Továbbá elkezdtem gyógyszert is szedni, először 1 hétig naponta, aztán 2 naponta, majd olyan 1 hónap után mindig elfelejtettem, és szerintem teljesen hozzászoktam, mert azóta a macska kb az arcomban alszik, és semmi allergiás reakcióm nincs:) szóval szerintem meg lehet szokni
2012. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!