Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idióta vagyok vagy a macskából...

Idióta vagyok vagy a macskából akarnak ölebet csinálni?

Figyelt kérdés
van egy haverom aki nemrég kapott egy cicát. azonban szerintem nem "fegyelmezi" helyesen. a nap első felében egyedül hagyják totálisan, aztán meg visszajönnek, mondjuk a haverom játszik ilyenkor vele, de mielőtt a játék után iramodna fogja és "lebirkózza" oldalra dönti a földön. Van amikor felemelgeti, és ha rosszat csinál csak gügyög neki hogy "nye, minyuka" (pont igy). én vagyok csak idióta vagy tényleg ölebet akar csinálni a macskájából??!

#macska #öleb #helytelen gondozás
2012. dec. 28. 20:26
1 2
 1/11 Mecse ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs hogy mi célja ezzel a haverodnak, de örüljön neki hogy ilyen jó természetű cicát fogott ki, aki nem bánja hogy így nyüstölik, mert van olyan macska aki ezért már a fél arcát eltávolította volna ha nem hagyja normálisan játszani ill. korlátozza a személyes szabadságát, gyomrozza, stb.


Fegyelmezni a cicákat is nagyon következetesen és körültekintően kell, de nem összekeverendőek a kutyákkal semmilyen szín alatt. Azt úgy megjegyezném hogy kutyával sem tartom helyes bánásmódnak ezt, amit az ismerősöd művel, értelme nulla az állat számára és erős kételyeim vannak a felé hogy élvezné akár egy icipicit is a szőrös jószág ezt, legyen akár kutya akár macska.


Megpróbálhatnál beszélni a haveroddal hogy így élő állattal nem bánunk, esetleg akkor ha plüssből készült.

2012. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké köszi!
2012. dec. 29. 09:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam "birkózni" a cicával, sőt ez egy rendszeres játék nálunk, pont úgy mint a bújocskázás-fogocskázás. Én nem látok rosszat abban, amit a haverod csinál... inkább feküdjön egész nap egyedül a cica a kanapén?
2012. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A haverod valszeg kezdõ állattartó,és szerintem magyarázd el neki hogy fegyelmezze meg a macsekot,és magyarázd el neki hogy hogy kell játszani egy cicával.

Amúgy utolsónak:

Nem minden állat utálja ha bírkóznak vele,nekem a kiskutyâm szinte igényli hogy bírkózzak vele,ha nem játszok vele így naponta,akkor addig nyûvi a lábamat,amíg meg nem dögönyözöm.Na jó persze nem dúrván de akkor is szereti.És mielött még azzal jönnél hogy nincs normálisan megnevelve,azt megcáfolom,ugyanis jól nevelt kis kutya,csak kicsit pajkos.

De abban igaza van az elöttem lévõnek hogy macskával ezt nem lehet.A macsekokkkal és a kutyákkal egész másképp kell játszani.Mondjuk próbáljon meg vele bújócskázni (ne röhögjetek,az összes macsekom tudja hogy kell játszani)ha a macska még kisseb akkor könnyû lessz ra szoktatni,mert ilyenkor a gazdát ösztönösen megkeresi (jobb esetbe) ,és elég ha át megy egy másik szobába és fel ül egy ágyra,a macsek egy ideig el van azzal amíg megkeresi.

De a kutyákkal sokkal több dolgot lehet játszani.Én a kutyámmal focizni is szoktam (na jó,nem igazán focizunk,mert akkor szegénynek nem igazán lenne esélye).Azt mondjuk macerásabb megtanítani,de nem lehetetlen.

2012. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Macskával miért is ne lehetne? Tény hogy az enyém amolyan kutyás típus, követ a lakásban, visszahozza a játékát ha eldobom, lehet tanítgatni és igenis lehet vele birkózni. Láttatok már cicákat egymással játszani? Na ez pont ugyanez. Lehet a kérdező barátjának a macskája is ilyen fajta :)
2012. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nos, 5ös 3as válaszoló, a cicának betelt a pohár, jól megkarmolta a gazdáját.

jó néhányszor látszott rajta hogy elege van. ez a cica nem ehhez szokott.

2012. dec. 29. 20:42
 7/11 A kérdező kommentje:
ja és ha nem az alomba kakál akkor nem ám leszidja, inkább csinálja meg máskor is...
2012. dec. 29. 20:43
 8/11 A kérdező kommentje:

mellesleg a lebirkózáshoz:

DURVÁN csinálja. nem játékból.

korlátozza a szabadságát! azoknak mondom, akik azt írják hogy nem úgy bánnak szegény cicával mint egy plüssmacival. ha el akar indulni a játék egér után, megragadja és visszahúzza vagy ledönti a földre, hogy ne mehessen ahova akar. meg mondja "ha akarsz ha nem most aludni fogsz / enni fogsz". szerintem ez nem normális.

2012. dec. 30. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Lelkileg károsodott lesz a macska a haverodtól.
2013. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
gondolom... :( és bármit próbálok nem tudok elérni semmit!
2013. jan. 29. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!