Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskánk, panellakásba...

Van egy macskánk, panellakásban lakunk, és leszoktuk engedni. Mi az a szer amivel garantáltan bolhamentessé lehet tenni a macskánkat, lányom miatt kérdezem, éves szinten mennyibe jön ki a garantált bolhamentesség? Köszönöm előre is válaszokat.

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
lakásba nem való állat...
2012. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Én Advantage vagy Frontline cseppoldatot használok két macskán. 1 ilyen oldat kb 2000 forint, és ideálisan havonta kéne csepegtetni (tehát havi 1 oldat). Főleg tavasztől őszig nagyon érdemes, télen hidegben nem annyira.

Az enyémek nem voltak bolhásak sosem, szóval hatékony.

2012. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Frontline kullancs ellen is nagyon jó, arra is számítani kell sajnos még a város közepén is.
2012. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vicuska87 ***** válasza:
20%

Bolha nyakörv esetleg, aza a baj, hogy a spot on-ok, havonta használva, nem túl egészséges a cicáknak szerintem. Legalább is én biztos nem alkalmaznám!

Azt viszont nem tudom elképzelni, mi az hogy:"panellakásban lakunk, és leszoktuk engedni" Nem értem

2012. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Pl. ha nem engeded ki.

Az még valamennyire érthető, ha valaki kiengedi a macskát az udvarába (persze nem csak ott fog lenni, wc-zni stb), de az, hogy kóbor macska stílusban kiengeded, ez nekem is érthetetlen.

Az ilyen macskák átlag életkora 3 év. Ha nem hiszed, olvass bele a kérdésekbe.

2012. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem miért baj az, ha valaki kiengedi.Én is panelban lakom, egy 4 emeletes első szintjén. Nálam a macska 1-1.5 évig volt szobacica, aztán kikéredzkedett a lépcsőházba barangolni. Egyszer valaki nyitva hagyta a két bejárati ajtót pakolás miatt és kiment. Utána párszor vele mentem amikor kiengedtem fél-egy órára, aztán már egyedül ment. Kint végzi a dolgát, bandázik és mozog. Ha ennyire rossz lenne neki akkor nem járna ki. Külvárosban lakom zöld övezetben, de viszonylag forgalmas mellék utcában. Amúgy a macska 14 éves lesz nyáron. Ugyanazt csinálja szerintem, mint egy kutya akit levisznek sétálni, csak nincs szem előtt.


A kérdésre válaszolva: nálunk közel van az erdő, ezért tavasztól őszig én is Frontline-t cseppentek rá, de 2-3 havonta. Ezen kívül van bolhanyakörve. Sosem hozott még haza bolhát.

2013. jan. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is körös part erdő mellet lakom panelban, zsákutcában és nagyon jól érzi magát itt ha lemegy, lakásba csak biztonságból van neki alom, de nem piszkít bele sosem.

Te milyen bolhanyakörvet használsz? Előttem szóló :)

2013. jan. 4. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:
A márkáját nem tudom sajnos, de szerintem nem sok különbség van közöttük :)
2013. jan. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!