Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás ellenesek! Mi...

Ivartalanítás ellenesek! Mi az érvetek ellene?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 23:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kort is írjatok!
2013. jan. 3. 23:34
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan minden cicám ivartalanított és mindenkinek csak ezt ajánlom, de ezért válaszolok. A tapasztalataim szerint leginkább az a gondjuk a gazdáknak, hogy pénzt kell költeni az állatra. Persze próbálják védeni magukat, hogy szegény cicának az fáj, hogy természetellenes, kellenek az anyai ösztönök neki, nem akarják megfosztani a szextől és egyéb fölösleges ostobaságot hordanak össze.
2013. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ivartalanítás ellenes vagyok abban az értelemben, hogy minden viselkedési problémát azzal akarnak megoldani, másrészt 100%ig támogatom, abból az indokból, hogy legalább kevesebb lesz a gazdátlan szaporulat.
2013. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vicuska87 ***** válasza:
79%

Nekem ivartalanítottak a cicák!

De mindenki azzal érvel:

- kell a szex a macskának

-legalább egyszer elletni kell, mert másképp megbetegszik (ekkora hülyeséget már)

- Anyai örömök

Hihetetlen mennyi korlátolt ember van!

2013. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban nem látok semmi rosszat, hogyha viselkedés miatt javasolják az ivartalanítást, egyrészt mert úgy van, másrészt meg ha valaki eddig nem hallott róla, akkor most majd hall. Valaki tényleg nem tudja miért jó, de inkább több az, aki nem hajlandó megérteni, hiába van tele az internet, állatorvosi rendelő és minden az ivartalanítás előnyeivel.
2013. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem olyanok, mint mi.

Rengetegen vannak, akiknek az állat, az állat. Van a macska, a kutya, a ló, mindegyik egyforma. Nincs gonosz macska, kedves macska, bújós macska, félős macska. Macska van és pont.

Tehát nem tudják, hogy nekik is van lelki világuk, és nem ér nekik pénzt, mert sokszor az embernek magának is alig jut, nem az állatra fogják költeni, mert az csak egy állat. (Ez NEM az én véleményem!!!)

Nekem is van amúgy két cicám, és teljes mértékben egyetértek azzal, hogy legkésőbb 4 éves koráig érdemes kipakoltatni őket, de nekem sincs pénzem sajnos erre. Viszont mind a két cicám szobacica, így legalább nem lesznek kiscicák.

2013. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Piskótamaflás válasza:
100%
Én nem vagyok ellene.Mi egyrészt azért ivartalanítottuk a cicát mert ki szokott járni,nem hiányzik az,hogy valakinek terhes legyen a macskája.Másrészt az orvossal beszélgettünk,hogy ők is el tudnak kapni betegséget mikor hancúrozak,ami halálos is lehet.Ezt az utolsó mondatot ajánlom az ellenesek figyelmébe isss.
2013. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez jó érv lenne, csak az a baj, hogy aki azért nem ivartalanítja, mert állatra nem fog költeni, annál úgy működik, hogy dejó, van egy cicám. Ha meghal? Majd lesz másik. Nem kötődnek hozzájuk úgy érzelmileg.
2013. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy ilyenkor nem jönnek elő az ivartalanítás ellenesek, mélyen lapulnak, pedig meghallgattam volna egy pár hadoválást.

Köszönöm a válaszokat, egyet értek velük!

2013. jan. 4. 21:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert szerinted, aki ellene van, az csak hadovál? Az nem ember, annak nem is véleménye a vélemény?


Én attól leszek ideges, amikor valaki viselkedési problémára rögtön az ivartalanítást ajánlja. Ennyi erővel minden rossz gyereket is ivartalanítani lehetne, mert biztos attól rosszak, hogy dúlnak bennük a hormonok. Tudom, erős példa volt.


Az ivartalanítás arra való, hogy megelőzzük a fölös szaporulatot. De nem arra, hogy akkor már nem is kell nevelni a macskát, hisz' úgyis ivartalanítva van. Ismerek ilyeneket, tehát tudom, miről beszélek. Egyszer bepisilt a macska a konyha közepére, elvitték ivartalanítani, hogy majd ettől soha többé nem csinálja. Hogy mekkorát tévedtek!

2013. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!